لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

سرخوشی های نوجوانانه قهرمان ۱۹ساله ژیمناستیک آمریکا


یک متر و نیم قد دارد و نوزده سال سن اما می تواند قانون جاذبه را مغلوب کند. چهارده مدال دارد که ده تای آنها طلاست.

سیمون بایلز نخستین سیاه پوستی است که سه بار پی در پی، عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرده است و حالا در المپیک ریو به میدان می رود.

هیلاری کلینتون در توییتر برای او آرزوی موفقیت کرده و نوشته او آماده است تا در المپیک تاریخ ساز شود.

سیمون بایلز، شش ساله بود که توسط پدر بزرگ و مادربزرگش به فرزندخواندگی پذیرفته شد. آن زمان مادرش با مشکل اعتیاد به الکل دست به گریبان بود و نمی توانست از او و خواهرش مراقبت کند.

پدربزرگ و پدرخوانده سیمون بایلز ژیمناست آمریکایی

او می گوید هر چند رسانه ها می خواهند از دل این ماجرا ، یک قصه جذاب هالیوودی بیرون بکشند اما خودش تمام عمر فکر می کرده زندگیش کاملا عادی است .و حتی گاه از دیگران می پرسیده مگر شما فرزند خوانده کسی نیستید؟

پاسخ های رک و جسورانه بایلز درست مثل حرکت هایش در میدان ژیمناستیک است.

او از زمین خوردن نمی هراسد و آماده است تا مدال طلای دیگری را به کارنامه حرفه ای اش اضافه کند. سیمون بایلز، قهرمان دنیاست اما دختری نوجوان هست که آرزوهایی شبیه رویاهای هم سن و سال های خودش دارد.

مثلا عاشق زک اِفران بازیگر و خواننده آمریکایی است . او در برنامه تلویزیونی "الن دی جنرس" عشقش به افران را علنی کرد. الن هم به او لباس ژیمناستیکی هدیه داد که عکسهای مختلف افران بر روی آن چاپ شده است.

افران پیش از آغاز بازی های مقدماتی در توییتر برای سیمون نوشت "موفق باشی." او هم با ذوق توییت کرد که "دارم از هیجان غش می کنم." یکی دیگر از اعضای تیم ژیمناستیک آمریکا در المپیک هم نوشت واقعا داشت غش می کرد و کم مانده بود کار به احیای قلب بکشد.

سیمون بایلز بیشتر از هم گروهی هایش در شبکه های اجتماعی فعال است.

او مدام عکس ها و سلفی هایی از پشت صحنه المپیک پست می کند و دوستان زیادی هم پیدا کرده است.

از جمله ژیمناست مشهور برزیل، بازیکنان تیم والیبال آمریکا، اعضای تیم ژیمناستیک زنان ژاپن و تعدادی از بازیکنان والیبال کوبا.

او همچنین از طریق توییتر با طرفدارانش ارتباطی نزدیک دارد؛ مثل توییت هایی که با کیم کارداشیان رد و بدل کرد.

کاردشیان نوشته بود دختر نورث به تقلید از بایلز روی تخت غلت می زند. سیمون بایلز هم با توییتی نورث وست را تشویق کرد که نسخه کوچولوی خودش باشد.

بایلز می گوید خوشحال است که الهام بخش بسیاری از دختران جوان سیاه پوست شده اما نژاد برایش عامل مهمی نیست.

البته از قرار برای برخی هست. کارلوتا فِرلیتو ، ژیمناست ایتالیایی در یکی از مصاحبه هایش گفته بود، ما هم باید پوستمان را سیاه کنیم تا برنده شویم. اما بعدا به خاطر نظری که داده بود معذرت خواست.

XS
SM
MD
LG