لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

چین نخستین مدال طلای المپیک را به دست آورد


یی سیلینگ، از چین برنده مدال طلای تیراندازی بادی، سیلویا بوگاتسکا از لهستان برنده مدال نقره و یو دان، از چین برنده مدال برنز
یی سیلینگ، از چین برنده مدال طلای تیراندازی بادی، سیلویا بوگاتسکا از لهستان برنده مدال نقره و یو دان، از چین برنده مدال برنز
ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات المپیک تابستانی در لندن روز شنبه در پی گشایش بازی ها در شامگاه جمعه، به رقابت پرداختند.

چین زمانی که یی سیلینگ در مسابقه تیراندازی ۱۰ متری تفنگ بادی برنده شد، نخستین مدال طلا را به دست آورد، رقیب او بهیه الحمد، نخستین زن از قطر بود که در المپیک شرکت می کند.

در وزنه برداری، وانگ مینگجوآن از چین در بخش ۴۸ کیلوگرم برنده شد و به مدال طلا دست یافت. همزمان هایسن پولاکو، وزنه بردار آلبانیایی زمانی که معلوم شد از یک داروی ممنوعه تقویتی استفاده کرده است صلاحیت خودر ا برای رقابت از دست داد.

در شنا، پارک - تای هوان، مدافع قهرمانی ۴۰۰ متر آزاد از کره جنوبی بدلیل آغاز پیش از موقع رد صلاحیت شد، اما استیناف خواست و قضات او را برگرداندند. شنبه همچنین روزی دشوار برای مایکل فلپس، ستاره شنای آمریکا بود که به سختی صلاحیت شرکت در شنای مخلوط انفرادی ۴۰۰ متر را کسب کرد.

پیشتر در روز شنبه، پلیس لندن بخشی از هاید پارک را پس از پیدا شدن یک بسته مشکوک در نزدیکی نمایشگاهی که دولت سوریه ترتیب داده بود، تخلیه کرد. دقایقی بعد محل را گشود و گفت نگرانی بر طرف شده است.

روز شنبه پلیس همچنین گفت بیش از ۱۳۰ دو چرخه سوار را که در جریان مراسم گشایش المپیک در روز جمعه، در یک حرکت اعتراضی شرکت کرده بودند، دستگیر کرده است. مقامات گفتند معترضین هشدارهای عدم ورود به مسیر المپیک را نادیده گرفتند.

XS
SM
MD
LG