لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۸

«او. جی. سیمپسون» با آزادی مشروط فاصله زیادی ندارد


آرشیو
آرشیو

او.جی. سیمپسون شاید پائیز امسال آزاد شود. بازیکن فوتبال آمریکایی، با نام کامل «اورنتال جیمز سیمپسون»، در روز بیستم ژوئیه (۲۹ تیرماه)، وقت بازپرسی برای آزادی مشروط دارد که بنابه گفته مقامات مسئول، می تواند منجر به آزاد شدن او در اول ماه اکتبر (اواسط مهر ماه) سال جاری شود.

سیمپسون ۶۹ ساله در سال ۲۰۰۸ محکوم به جرایم متعدد از جمله حمله، سرقت مسلحانه، و آدم ربایی در پی یک برخورد با دلال یادبود های ورزشی در اتاق هتل یک کازینو در شهر لاس وگاس آمریکا شد. این مجادله در سپتامبر سال ۲۰۰۷ رخ داد.

او تا کنون ۸ سال از حکم زندان ۹ تا ۳۳ ساله اش را گذرانده و واجد شرایط درخواست آزادی به قید التزام است.

به گفته دادستان، سیمپسون همراه با ۵ مرد دیگر به اتاق هتل هجوم برده و یک سری اشیای یاد بود ورزشی مثل توپ، عکس، و پلاک را به زور و با نشان دادن اسلحه به سرقت بردند.

آقای سیمپسون در دفاع از خود گفت که کاری که او کرده، سرقت نبوده، بلکه قصد او پس گرفتن اشیایی بود که به او تعلق داشت و از او پیشتر دزدیده شده بودند.

دو نفر از همراهان سیمپسون اعتراف به حمل اسلحه و استفاده از آن در سرقت کردند، ولی او. جی. سیمپسون اصرار داشت که نمی دانست که همراهانش مسلح هستند.

دیوید راجر، دادستان، در دادگاه گفت که سیمپسون اشیای یادگاری را به زور پس گرفت و «وقتی ۶ مرد قوی هیکل دو نفر را در اتاق هتل زندانی می کنند و با استفاده از خشونت اموال آنها را تصرف می کنند، این عمل آدم ربایی و سرقت مسلحانه محسوب می شود.»

سیمپسون درست۱۳ سال پیش محاکمه جنجالی ای داشت که «محاکمه قرن» نامیده شد. او ابتدا در سال ۱۹۹۴ به قتل عمد همسر سابقش نیکول محکوم شد اما در یک دادگاه طولانی که پوشش تلویزیونی داشت، نهایتا تبرئه شد.

از محاکمه اول سیمپسون فیلم ها و مستندهایی ساخته شده که می شود به مجموعه داستانی جنایی از شبکه اف اکس اشاره کرد که سال ۲۰۱۶ ساخته شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG