لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۷

پرزیدنت اوباما درباره نشت نفت با قانون گزاران آمریکا بحث می کند


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، برای بحث درباره نشت نفت در خلیج مکزیک با قانون گزاران ارشد ملاقات کرده است و می گوید حمایت دو حزب از تغییر قوانین به منظور بهبود راه های جلوگیری از چنین حوادثی و پاسخگویی به آنها گسترده است.

آقای اوباما روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت قوانین فعلی برای چنین مصیبتی کافی نیست، زیرا آنها پیش از آن که صنعت نفت در آب های عمیق به حفاری بپردازد، تدوین شده اند. او می گوید قانون گزاران را از پاسخ دولت فدرال به فاجعه آگاه ساخت.

رییس جمهوری همچنین در کاخ سفید با خانواده های ۱۱ نفری که در انفجار سکوی نفتی در هفت هفته پیش کشته شدند ملاقات می کند.

در این حال، تاد آلن، دریادار گارد ساحلی، که پاسخ دولت به نشت نفت را هدایت می کند، می گوید تلش برای مهار نشت نفت از چاه ادامه دارد، و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۶۰ هزار بشکه نفت جمع آوری شده است.

دولت همچنین می گوید شرکت بی پی موافقت کرده است به رسیدگی به دعاوی بازرگانان و افرادی که نشت عظیم نفت بر زندگی و درآمد آنها اثر گذاشته است، شتاب بخشد.

قرار است پرزیدنت اوباما هفته آینده برای چهارمین بار از هنگام آغاز بحران در اواخر ماه آوریل به خلیج مکزیک بازگردد. او قبلا از لوئیزیانا دیدن کرده است، و هفته آینده خواهد دید نشت نفت چگونه بر سواحل می سی سی پی، آلاباما و فلوریدا اثر می گذارد.

XS
SM
MD
LG