لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۲:۵۰

مقام آمريکايی: بيش از مقداری که قبلاً تخمين زده شده بود نفت از چاه بداخل اقيانوس ريزش کرده است


يک مقام بلندپايۀ آمریکا می گوید پیش از آنکه شرکت بی پی لوله نفت خود را برای وصل کردن دستگاه مهار کننده یک هفته پیش قطع کند، ممکن است بيش از دو برابر مقدار نفتی که قبلاً تخمين زده شده بود به خليج مکزيک ريخته شده باشد.

مارشا مک نات ريیس سازمان زمین شناسی آمريکا می گوید مطالعات نشان می دهند ممکن است بیش از ۴۰۰۰۰ بشکه نفت از چاهی که غول نفتی بريتانيا -- بی پی -- اجاره کرده است، به دريا ريزش کرده باشد در صورتيکه تخمین دولت ريزشی معادل ۱۲۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ بشکه نفت در روز، برآورد کرده بود.

در همین حال ننسی پلوسی ريیس مجلس نمایندگان شرکت بی پی را به عدم «صداقت» متهم کرد و گفت این شرکت ابتدا بايد خسارت قربانیان فاجعه را پيش از اعطای سود سهام به سهامداران خود، جبران کند.

دولت آمريکا، مديران طراز اول شرکت بريتانيايی بی پی را برای روز چهارشنبه آينده، بمنظور بحث پيرامون ريزش سيل آسایِ نفت بدرون اقيانوس، به کاخ سفيد با حضور پرزيدنت باراک اوباما، احضار کرده است.

نامه ای که به عنوان «کارل هِنريک – سوانبرگ» مديرکل شرکت بی پی ارسال گرديده است، حضور وی و ساير مديران ارشد شرکت را «اجباری» اعلام کرده است، و هنوز روشن نيست که آيا «تونی – هيوارد» رييس کل شرکت بی پی نيز در اين همايش شرکت خواهد کرد يا خير.

XS
SM
MD
LG