لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۰

بيانيه باراک اوباما درباره دولت سوريه


بيانيه باراک اوباما درباره دولت سوريه
بيانيه باراک اوباما درباره دولت سوريه

باراک اوباما، ريیس جمهوری آمریکا، روز شنبه با انتشار بیانیه ای شدید الحن، کشتار بیش از ۲٠٠ تن از ساکنان حمص توسط نیروهای دولتی سوریه را محکوم کرد.

آقای اوباما با استفاده از واژه هایی نظیر قتل و اهانت به شان و حیات انسانی در بیانیه مذکور تاکید کرد دولتی که آزار و کشتار مردمش را در پیش می گیرد، لیاقت زمامداری ندارد.

ريیس جمهوری آمریکا گفت بشار اسد مشروعیتش را نزد مردم سوریه و جامعه بین المللی از دست داده، و خواهان کناره گیری وی از قدرت شد. باراک اوباما همچنین خطاب به مردم سوریه گفت که ایالات متحده با آنهاست.

نیروهای دولتی سوریه روز شنبه در یکی از خونبارترین حمله های ماه های اخیر به حمص با استفاده از توپخانه و خمپاره بیش از ۲٠٠ نفر را کشتند.

اطلاعیه کاخ سفید لحظاتی پیش از وتوی پیش نویس قطعنامه سازمان ملل متحدعلیه سوریه در شورای امنیت صادر شد.

در همين حال سفارتخانه های سوریه در برلین، لندن، آتن، قاهره و کویت شاهد درگیری مخالفان بشار اسد با نگهبانان و پلیس محلی بود. همچنین تونس با اخراج سفیر سوریه از آن کشور اعلام کرد دولت آقای اسد را، به رسمیت نمی شناسد.

روز دوشنبه فعالان حقوق بشر سوريه گزارش کردند که دستکم ۱۲ نفر در بمباران تازه نيروهای امنيتی سوريه در شهر حمص، کشته شدند. تلويزيون های ماهواره ای عرب زبان ساختمان هايی را که در اثر اين حملات آتش گرفتند، نشان دادند. دولت سوريه که رسانه ها را محدود می کند مانع از تأييد مستقل اين خبر است.

XS
SM
MD
LG