لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۳

پرزيدنت اوباما در نشست گروه ۲۰: بايد پایه کار خود را استوار کنیم


پرزیدنت باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا در آغاز سفر خود برای شرکت در دو نشست مهم اقتصادی و ملاقات با رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰ در کانادا اظهار اميدواری کرد که «با توجه به پیشرفت هايی که در نشست های گروه ۲۰ در سال گذشته برای همآهنگی رفرم مالی جهانی بدست آورده ایم – بتوانيم برای اطمینان از آن که هرگز دیگر با چنین بحرانی مواجه نشويم؛ پایه کار خود را استوار کنیم.»

پرزيدنت اوباما گفت ما در همین راستا به پیشرفت مهمی در آمریکا نائل آمده ایم.

رييس جمهوری آمريکا در ادامه خاطر نشان کرد که «من نمی توانم بشما بگویم که تا چه حد این اصلاحات دارای اهمیت هستند. ما هنوز تلاش میکنیم که خود را از بحران اقتصادی بدر آوریم. بحرانی که بدلیل نداشتن دقت کافی در چارچوب آنچه در وال استریت می گذشت، بوجود آمد.»

گفتگوهای پرزیدنت اوباما با رهبران شرکت کننده گروه ۲۰ در روز یکشنبه متمرکز بر همآهنگی رفرم مالی در جهان بود. گروه ۲۰ که متشکل از ۱۹ اقتصاد عمده و همچنین اتحادیه اروپاست، حدود ۸۰ در صد از داد و ستد جهانی را در اختیار خود دارد.

پرزیدنت اوباما در پیام هفتگی خود به مردم آمریکا در اهمیت تصویب لایحه رفرم مالی در وال استریت افزود که «شرکت های بزرگ کارت های اعتباری دیگر نمی توانند شما را گمراه کنند، شما دیگر گرفتار جریمه های پنهانی آنان نخواهید شد. ما یک آژانس مستقل با یک مدیر مستقل بهمراه یک بودجه مستقل برای حمایت از منافع مصرف کنندۀ آمریکايی بوجود خواهیم آورد تا اطمینان یابیم که شرکت های بزرگ مالی از قوانین و مقررات تبعیت خواهند کرد.»

پرزیدنت اوباما آنگاه گفت که «در فراسوی این اصلاحات، لازم است ما یک بخش دیگری از کارناتمام خود را نیز بپایان برسانیم. ما باید هزینه ای را نيز برای بانک هايی که بیش از همه از کمک های مالیات دهندگان آمریکايی بهره برده اند، در نظر بگيريم.»

پرزیدنت اوباما که پیام هفتگی رادیوئی - اینترنتی خود را به حل مشکل اقتصادی آمریکا اختصاص داده است، به رهبران هشت کشور صنعتی شرکت کننده در نشست گروه هشت در کانادا گفته بود که «اقتصاد جهانی همچنان شکننده باقی مانده است و نباید از سوی کشورهايی که می خواهند بسرعت در جهت کم کردن کسری بودجه خود با بهره گیری از کم کردن هزینه ها و افزودن مالیات ها حرکت کنند؛ در معرض خطر قرار گیرد.»

XS
SM
MD
LG