لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۳

پرزيدنت اوباما از کنگره خواست که لايحۀ اصلاح ماليات، اعتبار و وام را هرچه زودتر به تصويب برسانند


پرزيدنت اوباما رييس جمهوری آمريکا در حاليکه صاحبان مشاغل کوچک و موفق آمريکا در کنار او ايستاده بودند از قانونگزاران کنگره مصراً خواست که لايحۀ اصلاح ماليات، اعتبار و وام که در حمايت و توسعۀ مشاغل کوچک تدوين شده است را هرچه زودتر به تصويب برسانند.

پرزيدنت اوباما در نطق روز دوشنبۀ خود، هفته جاری را بنام هفتۀ ملی مشاغل کوچک ناميد.

در خبری ديگر مؤسسۀ پژوهشی کنفرانس بورد ميگويد که بر ميزان اعتماد مردم به اقتصاد آمريکا افزوده شده ولی آنها هنوز نگران بازار مسکن و مشاغل هستند.

در همين ارتباط شاخص مؤسسه پژوهشی کيس شيلر در ۲۰ شهر آمريکا خبر از کاهش قيمت خانه های مسکونی را ميدهد.

در خبری ديگر وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرد که از چهارم ماه آينده قيمت درخواست ويزای آمريکا را افزايش می دهد اما اين افزايش شامل ويزاهای مهاجرت نخواهد شد.

بر اساس اين تصميم قيمت رواديدهای توريستی، دانشجويی و شغلی ۱۴۰ دلار، ويزای بستگان تبعۀ آمريکا ۱۵۰ دلار، برای نامزدهای تبعۀ آمريکا ۳۵۰ دلار، و برای سرمايه گذارانی که برای ايجاد روابط بازرگانی با آمريکا درخواست ويزا ميکنند، ۳۹۰ دلار تعيين شده است.

در اروپا در حاليکه آلمان ميگويد در نظر دارد محدوديت های شرکتهای غول آسای خصوصی موسوم به هج فاند و کاپيتال ونچر را توسعه دهد، ايتاليا از کاهش بودجۀ جديد خبر ميدهد و ملکه اليزابت نيز طی ايراد نطقی در هنگام گشايش پارلمانِ ائتلافی دست راستی بريتانيا از دولت و قانونگزاران ميخواهد که از کسری بودجۀ کشور بکاهند و رونق اقتصادی را به کشور بازگردانند.

اما در پی سياست صرفه جويی دولتهای يونان، پرتغال و اسپانيا، کابينه دولت ايتاليا نيز روز دوشنبه تشکيل جلسه داد تا در مورد ۳۰ ميليارد دلار صرفه جويی دولت ظرف دوسال آينده، بحث و گفتگو کند. رسانه های گروهیِ ايتاليا روز سه شنبه به به مردم گفتند تا خود را برای از خودگذشتگی های مالی و خدماتی آماده کنند. اين وضعيت، حقوق و مزايای کليه کارمندان دولت، خدمات بهداشتی و رفاهی مردم را کاهش داده و از بودجه دولتهای محلی نيز بشدت خواهد کاست.

XS
SM
MD
LG