لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۹

تاکید پرزیدنت اوباما بر حمایت از دمکراسی در خاورمیانه


تاکید پرزیدنت اوباما بر حمایت از دمکراسی در خاورمیانه
تاکید پرزیدنت اوباما بر حمایت از دمکراسی در خاورمیانه

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه طی سخنانی در پارلمان بریتانیا بر نقش رهبری دو کشور در جهان تاکید کرد و گفت ما بخشی جدایی ناپذیر از هدف بزرگ رسیدن به یک قرن توام با صلح وعدالت هستیم.

رییس جمهوری آمریکا با اشاره به نقش قدرت هایی نظیر چین، هند و برزیل این نظر را که این نقش به معنای کاهش نفوذ آمریکا و اروپا خواهد بود را رد کرد. وی همچنین خواستار ادامه همکاری دو کشور در مسائل اقتصادی و امنیتی جهان شد و بر اهمیت سرمایه گذاری در کشورهایی که انتقال به دمکراسی را آغاز کرده اند، تاکید کرد. رییس جمهوری آمریکا در سخنان خود تصریح کرد آمریکا، بریتانیا و متحدانشان کشتار در لیبی را متوقف ساختند و تا دیکتاتوری و ظلم برطرف نشود، آرام نخواهند گرفت. پرزیدنت اوباما گفت من بر این باورم که مبارزه ناتو در لیبی سرانجام نیروهای قذافی را ضعیف خواهد کرد اما این روند کند خواهد بود. آقای اوباما با اشاره به دگرگونی های سیاسی در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت «آمریکا و بریتانیا در کنار مردمی که در آرزوی آزادی هستند، خواهند ایستاد.» پرزیدنت اوباما افزود آمریکا و اتحادیه اروپا همچنین قصد دارند فشار بر بشار اسد رییس جمهوری سوریه را که نیروهای امنیتی اش به معترضان حمله می کنند، افزایش دهند.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه همچنین در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند عملیات نظامی در لیبی تا زمانی که معمر قذافی حمله به غیر نظامیان را متوقف نساخته و کنار نرود، ادامه خواهد یافت. رییس جمهوری آمریکا تصریح کرد از فشار بر قذافی کاسته نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG