لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۳

اوباما: کنگره باید لایحه افزایش حداقل دستمزد را تصویب کند


رئیس جمهوری آمریکا در پیام هفتگی اش از کنگره خواست تا لایحه افزایش دستمزد را تصویب کند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا کنگره را فراخوانده تا لایحه افزایش حداقل دستمزد به ۱۰ دلار و ۱۰ سنت در ساعت را تصویب کند.

آقای اوباما روز شنبه در پیام هفتگی اش گفت «تقریباً از هر چهار آمریکایی سه نفر از افزایش حداقل دستمزد حمایت می کند»، و این اقدام بر زندگی نزدیک به ۲۸ میلیون نفر در سراسر کشور اثر خواهد گذاشت. وی گفت میانگین سن افرادی که با حداقل دستمزد کار می کنند ۳۵ سال است؛ این افراد غالباً در مشاغلی کار می کنند که به فعالیت جسمی زیادی نیاز دارد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت جمهوریخواهان کنگره جلوی تصویب لایحه افزایش حداقل دستمزد را گرفته اند و بعضی از آنها می خواهند «به کل این لایحه را کنار بگذارند».

باراک اوباما افزود جمهوریخواهان تا کنون بیش از ۵۰ بار به لغو و فسخ قانون بیمه های درمانی مقرون به صرفه، که بیمه بهداشت و درمان را با هزینه مناسب در دسترس میلیون ها نفر قرار می دهد، رأی داده اند. آقای اوباما گفت کنگره باید یک بار هم که شده به افزایش حداقل دستمزد برای میلیون ها خانواده کارگر رأی بدهد.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان در پیام این هفته جمهوریخواهان گفت در حالی که مشاغل کوچک برای آینده خود برنامه ریزی می کنند، دولت فدرال باید از سر راه کنار برود.

آقای بینر گفت جمهوریخواهان اقدامات ابتکاری ای را در زمینه های اقتصادی دنبال می کنند که اولویت را به مشاغل می دهد.
XS
SM
MD
LG