لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

در کاخ سفید چه می گذرد؟


باراک اوباما رئیس جمهوری و میشل اوباما بانوی اول آمریکا در هامپتن، ویرجینیا، ۲۷ مهر ۱۳۹۰ خورشیدی
باراک اوباما رئیس جمهوری و میشل اوباما بانوی اول آمریکا در هامپتن، ویرجینیا، ۲۷ مهر ۱۳۹۰ خورشیدی

آقای اوباما طرح جدید ایجاد مشاغل خود را با انجام سفر به ایالت های مختلف آمریکا با مردم در میان می گذارد تا آنان را تشویق به تماس با نمایندگان خود در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا بکند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز سومین و آخرین روز تور اتوبوسی را که بنام " تور اتوبوس لایحه ایجاد مشاغل جدید" شهرت یافته است، پشت سر خواهد گزارد. در سفر امروز میشل اوباما بانوی اول آمریکا نیز رئیس جمهوری را همراهی می کند.

آقای اوباما امروز هم در ایالت ویرجینیاست تا در باره طرح ۴۴۷ میلیارد دلاری خود که در هفته گذشته نتوانست اکثریت مجلس را بدست آورد؛ صحبت کند.

آقای اوباما روز گذشته در یکی از سخنرانی های خود در این باره گفت یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که ۶۳ در صد آمریکائی ها از نظراتی که در این طرح برای ایجاد مشاغل جدید آمده است، حمایت می کنند اما جمهوری خواهان در سنای آمریکا همگی علیه این طرح راًی داده اند. آیا این (راًی مخالف) مفهومی دارد؟

آقای اوباما گفت که دومین فرصت را به قانون گزاران آمریکائی برای این که به خواست مردم توجه کرده و وظیفه خود را با تصویب بخش های مختلف طرح وی انجام دهند، داده است.

باراک اوباما شب گذشته در دبیرستان گرینزویل در ایالت ویرجینیا با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت بر این باور است که مردم آمریکا می دانند این مشکلات یک شبه بوجود نیآمده است. یکی از مسائل مهم مورد اشاره در سخنرانی های آقای اوباما مسئله انرژی و سیاست های مربوط به آن در آمریکاست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ما سیاست ویژه ای در باره انرژی در این کشور نداریم و برای همین است که به نفت خارجی وابسته ایم. هنگامی که بهای بنزین ترقی می کند، هیچ کس نمی داند چه بکند. این مشکلاتی است که طی دهه گذشته و شاید هم پیش از آن شکل گرفته و یک شبه حل نخواهد شد.

آقای اوباما در حالی برای جلب توجه مردم به لایحه ۴۴۷ میلیارد دلاری خود به ایالات های مختلف سفر می کند که کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری در فرصت های مختلف به طرح جدید اوباما حمله می کنند.

هر چند که یک نظر سنجی در ایالت فلوریدا که ایالت کلیدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکاست نشان می دهد که آقای اوباما ۲ در صد جلوتر از میت رامنی کاندیدای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکاست با این همه ۴۹ در صد از راًی دهندگان کارائی وی را تاًیید نکرده اند.

XS
SM
MD
LG