لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۸

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۸ اوت)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۸ اوت)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۸ اوت)

پرزیدنت اوباما بامداد روز ۵ شنبه با گروه مشاوران ارشد خود در امور اقتصادی در دفتر کارش ملاقات و گفتگو کرد. علاوه بر آن، رئیس جمهوری با گروه مشاوران امنیتی خود نیز ملاقات و مشورت کرد.

هر ۲ ملاقات در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران صورت گرفت.

پرزیدنت اوباما که یک سفر ۳ روزه را بنام «تور اقتصادی» در ۳ ایالت آمریکا پشت سر گزارده است؛ پس از ملاقات با مشاوران امنیتی کاخ سفید در بعد از ظهر روز ۵ شنبه برای گذراندن تعطیلات تابستانی عازم جزیره «مارتا وینیارد»* خواهد شد تا به همراه خانواده خود ۱۰ روز آینده را در آنجا سپری کند.

سفر پرزیدنت اوباما برای گذراندن تعطیلات تابستانی که سومین سفر پی در پی به مارتا وینیارد است با انتقاد جمهوری خواهان و برخی از اعضای حزب خود اوباما – حزب دموکرات – روبرو شده است. آنان می گویند رئیس جمهوری باید در واشنگتن بماند تا بتواند بر مشکلات اقتصادی موجود تمرکز کند.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز ۴ شنبه گفت پرزیدنت اوباما حتی هنگامی که در خارج از واشنگتن بسر می برد باز هم نظارت بر روند مسائل اقتصادی را کنار نگذاشته و آن را دنبال می کند.

از سوی دیگر بعد از ظهر ۵ شنبه سخنگوی کاخ سفید در رابطه با حمله هائی که در جنوب اسرائیل اتفاق افتاد؛ اعلامیه ای صادر کرد. کاخ سفید در این اعلامیه شدیداً حمله های تروریستی را در جنوب اسرائیل محکوم کرده و می گوید «ما عمیقاً به خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت می گوئیم و امیدواریم که زخمی شدگان هر چه زودتر بهبود یابند».

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید در اعلامیه خود می گوید ایالات متحده آمریکا و اسرائیل متفقاً علیه هر گونه عمل تروریستی می ایستند.

کاخ سفید همچنین اظهار امیدواری کرد آنان که در پشت این حمله های تروریستی بوده اند؛ به دست عدالت سپرده شوند.

حمله یک گروه افراد مسلح در بامداد روز ۵ شنبه به اتوبوس حامل شهروندان اسرائیلی در مرز اسرائیل و مصر، ۷ کشته و تعدادی زخمی از خود بر جای گزارد.

*Martha’s Vineyard

XS
SM
MD
LG