لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۰

اوباما رفراندوم موفقیت آمیز در سودان را تبریک گفت


اوباما رفراندوم موفقیت آمیز در سودان را تبریک گفت
اوباما رفراندوم موفقیت آمیز در سودان را تبریک گفت

باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا روز يکشنبه، ۱۶ ژانويه با صدور بيانيه ای برگزاری موفقيت آميز رفراندوم در سودان را تبريک گفت. رئیس جمهوری آمریکا در اين بيانيه می گويد:

«ايالات متحده آمريکا ضمن تبريک به مردم، دولت سودان و دولت خودمختار جنوب اين کشور، اراده بسياری از مردم سودان را برای شرکت در اين رفراندوم آرام و مسالمت آميز الهام بخش جهانيان می داند و آن را به مثابه کرامت و سربلندی عزم مردم و رهبران سياسی جنوب سودان برای رسيدن به آينده ای بهتر تلقی می کند».

آقای اوباما افزود: «ما مايليم مراتب تبريک خود را به کميته برگزاری رفراندوم در سودان، هيات مديره برگزاری رفراندوم جنوب سودان، کليه ناظران داخلی و خارجی، هيات نمايندگی سازمان ملل متحد در سودان و بيش از همه، به کسانی که با روحيه قوی و با ريختن آرای خود به صندوق های رای توانستند به اين رفراندوم عينيت بخشند، ابلاغ کنيم».

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه اخیر خود به مناسبت برگزاری همه پرسی جدایی جنوب سودان همچنین گفت: «اين رفراندوم اکنون ابعاد جديدی تری می يابد، و با آنکه نتيجه آن هنوز مشخص نشده، اما ناظران مستقل نسبت به اعتبار آن فوق العاده خوشبين هستند. ما از تمامی احزاب درخواست می کنيم، در حاليکه بسياری از احزاب تلاش می کنند تا پيمان صلح ۲۰۰۵ به طور کامل به مرحله اجرا درآيد، کماکان خويشتن داری خود را حفظ کنند. در اين ميان ايالات متحده نيز به سهم خود می کوشد تا در چنين دوران تاريخی و سرنوشت سازی، به کمک و همکاری های خود با احزاب سودان ادامه دهد».

XS
SM
MD
LG