لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

هیلاری کلینتون استراتژی خود در مبارزه با داعش را اعلام کرد


سخنرانی انتخاباتی هیلاری کلینتون داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب دموکرات، در مینیاپولیس - ۲۴ آذر ۱۳۹۴
سخنرانی انتخاباتی هیلاری کلینتون داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب دموکرات، در مینیاپولیس - ۲۴ آذر ۱۳۹۴

هیلاری کلینتون داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از حزب دمکرات در مینیاپلیس، یکی از شهرهایی که بیشترین جمعیت مسلمان ایالات متحده و عمدتا مهاجران سومالیایی را در خود جا داده است، استراتژی خود در مبارزه با تروریسم را در صورت ورود به کاخ سفید اعلام کرد.

او گفت "اول باید راه های عضوگیری داعش در آمریکا، به ویژه از طریق اینترنت را ببندیم. دوم، باید مانع از آموزش جهادی های احتمالی در آن سوی آب‌ها شویم و نگذاریم پای تروریست های خارجی به اینجا برسد. سوم این که توطئه ها را پیش از اجرا شناسایی و خنثی کنیم. چهارم حمایت از نیروهایی که جانشان را برای واکنش و جلوگیری از حملات به خطر می اندازند و پنجم توانمندسازی جوامع مسلمان آمریکایی که خود را در خط مقدم مبارزه با افراط گرایی قرار داده اند."

خانم کلینتون همچنین گفت هر راهکاری برای مبارزه با تروریسم، باید شامل تشدید قوانین نظارت بر درخواست ویزای متقاضیانی باشد که در پنج سال گذشته به کشورهایی که داعش در آنها فعال است، سفر کرده اند.

خانم کلینتون در سخنرانی خود در مینیاپلیس که عصر سه شنبه انجام شد، بر ضرورت وضع قوانین سخت تر مالکیت اسلحه، به منظور جلوگیری از دسترسی آسان مظنونان تروریستی به سلاح در ایالات متحده، تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG