لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

اوباما در آخرین نشست خبری: اسد، روسیه و ایران مسئول جنایت‌های حلب هستند


آخرین نشست خبری اوباما روز جمعه برگزار شد.
آخرین نشست خبری اوباما روز جمعه برگزار شد.

پرزیدنت اوباما در آخرین کنفرانس خبری خود با اشاره به بحران انسانی سوریه گفت دنیا در برابر جنگ در حلب سوریه در «ترس متحد» شده است.

پرزیدنت اوباما در کنفرانس خبری روز جمعه ۲۶ آذر به خبرنگاران گفت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، و متحدان او به خاطر جنایت هایی که در حلب رخ داده است، از جمله قتل عام غیرنظامیان، مسئول هستند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای اوباما در رابطه با کشتار ها در حلب گفت «مسوؤلیت این جنایت‌ها به یک جا بازمی گردد: رژیم اسد و متحدانش، روسیه و ایران.»

آقای اوباما در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سیاست خارجی آمریکا در دوران خدمتش گفت از شدت جنگ در عراق و افغانستان کاسته و در راستای برقراری رابطه با ایران و کوبا تلاش کرده است.

اوباما: به پوتین گفتم دست بردار

رئیس جمهوری آمریکا درباره نقش روسیه در انتخابات آمریکا گفت که مقابله او با همتای روسی خود، ولادیمیر پوتین، در ماه سپتامبر گذشته منجر شده است که مسکو از اخلال در فرایند انتخابات آمریکا بواسطه حملات سایبری دست بردارد.

آقای اوباما همچنین افزود که پس از این مقابله، هیچ دخالت سایبری در انتخابات از سوی روسیه مشاهده نشده است.

بنا به گزارش شبکه سی ان ان، در جلسه ای که در حاشیه نشست سران گروه بیست در ماه سپتامبر در چین برگزار شد، آقای اوباما صریحا به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، گفته است که «دست بردار» و افزوده است که «در غیر‌اینصورت با عواقبی جدی روبر خواهد شد.»

پرزیدنت اوباما اقرار کرد که هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا، در رقابتی ناعادلانه قرار گرفته بود.

آقای اوباما در این کنفرانس خبری در رابطه با رابطه کاخ سفید با کابینه انتقالی آقای ترامپ گفت به هیچ مشکلی برنخورده اند و تنها چند پیشنهاد در راستای حفظ کارامدی و کلیت دفتر رئیس جمهوری در اختیار آقای ترامپ قرار داده است.

در خاتمه کنفرانس خبری، آقای اوباما در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پیش از ترک کاخ سفید کنفرانس خبری دیگر برگزار خواهد کرد یا نه گفت «نمی دانم. باید در این باره تأمل کنم.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG