لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۳

دستاوردهای آمریکا برای ریشه کنی فقر


باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده به هنگام گرامیداشت پنجاهمین سالگرد «کارزار برای ریشه کنی فقر» در ایالات متحده گفت کشور فقط در بخشی از این جنگ پیروزی کسب کرده است.

آقای اوباما روز چهارشنبه گفت مبارزه با فقر در سال ١٩٦٤ و توسط پرزیدنت لیندون جانسون آغاز شد و به طور قابل توجهی تعداد آمریکایی هایی را که در فقر روزگار می گذرانند کاهش داده است، و تقریباً همه آن ها تحت پوشش بیمه خدمات درمانی دولت قرار دارند تا بتوانند هزینه های بهداشت و درمان خود را بپردازند. او با اشاره به گزارش جدیدی که به تازگی منتشر شده است، گفت نرخ فقر در کشور از سال های ١٩٦٠ تاکنون تقریباً ٤٠ درصد کاهش یافته است.

بیشتر نظرسنجی های اخیر دولت ایالات متحده در سال ٢٠١٢ حاکی از آن است که تقریباً ٥٠ میلیون آمریکایی در فقر به سر می برند، رقمی که معادل ١٦ درصد جمعیت کشور است که بیش از ٣٠٠ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. بعضی از کارشناسان جمعیت می گویند این رقم به طور نسبی از ٥ دهه پیش بهتر است.

خط فقری که به طور رسمی در ایالات متحده اعلام می شود، درآمد سالانه ۲۳۲۸۳ دلار برای یک خانواده چهار نفره است، اما میزان فقر بسته به تعداد اعضای خانواده و محل زندگی آن ها با هم فرق می کند.

آقای اوباما ضمن تاکید بر دستاوردهای کسب شده، گفت تلاش کشور برای مبارزه با فقر «به هیچ وجه به پایان نرسیده است»؛ و افزود «تعداد بسیار زیادی» کودک هنوز در فقر متولد می شوند و «تعداد بسیار اندکی برای رهایی از فقر راهکاری پیش روی خود دارند».
XS
SM
MD
LG