لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۴

۴۶ ميليون نفر در آمريکا زير خط فقر هستند


۴۶ ميليون نفر در آمريکا زير خط فقر هستند
۴۶ ميليون نفر در آمريکا زير خط فقر هستند

نتايج آخرين سرشماری در آمريکا نشان می دهد، در سال ۲۰۱۰ دو ميليون و ششصد هزار نفر به صفوف فقرا در آمريکا اضافه شده اند. در مجموع بيش از ۴۶ ميليون نفر در آمريکا يا زير خط فقر و يا در خط فقر قرار دارند. اين بالاترين تعداد در ۵۰ سال گذشته در اين کشور است. برخی از کارشناسان می گويند، در صورتی که اقتصاد بهبود نيابد، تعداد بيشتری از خانوارها در آستانه بی خانمانی قرار خواهند گرفت.

مايکل فَرِل، مدير سازمان ائتلاف برای بی خانمان ها در شهر واشنگتن، می گويد: تعداد آمريکايی هايی که از درآمدشان کم می شود و زمان طولانی تری بيکار می مانند، در حال افزايش است.

اين سازمان به بی خانمان ها در شهر واشنگتن کمک می کند. مايکل فرل توضيح می دهد که اکنون يک نفر از شش نفر در آمريکا زير خط فقر و يا در خط فقر قرار دارند و می گويد: اگر تغيير اساسی در اقتصاد صورت نگيرد، وضعيت در آينده نزديک بدتر از اين خواهد شد.

سازمان ائتلاف برای بی خانمان ها اخيراً ۹ کارمندش را از کار برکنار کرده است، اما اين سازمان به صدها نفر که در آستانه بی خانمانی هستند کمک می کند.

تامارا گلدن که پس از ۶ سال زندگی زناشويی با سه فرزندش بی خانمان شده است می گويد: خيلی دشوار است، اعتماد به نفس تان از بين می رود، شما را به عنوان يک انسان نابود می کند. فرقی نمی کند با هر فرهنگی که داشته باشيد، يک پدر و يا مادر هرگز نمی خواهد به فرزندش بگويد که ندارم. يا امشب غذا نداريم.

سوفيا سی برت، مددکار اجتماعی در يک برنامه کمک به بی خانمان ها، می گويد: وقتی تامارا پيش من آمد، در خيابان زندگی می کرد. او هيچ کجا نمی توانست برود. اين سازمان يک خانه موقتی در اختيار تامارا گذاشت. نيازهای پزشکی او را بر آورده کرد و در تحصيل به او کمک کرد.

زندگی برای تامارا يک مبارزه روزانه است. اما وضعيت او بهبود پيدا کرده و می خواهد به مدرسه بازگردد.

کارشناسان می گويند، بيکاری بزرگترين دليل فقر در آمريکاست، حدود ۱۴ ميليون آمريکايی بيکار هستند. اما با در نظر گرفتن تعداد آن هايی که ديگر اميدی به يافتن شغل ندارند و آن هايی که گرچه کار می کنند، اما شغلی پايين تر از حرفه اصلی خود دارند، جمع کل آن ها نزديک به ۲۵ ميليون نفر می رسد.

XS
SM
MD
LG