لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۴

پیام رییس جمهوری آمریکا به مناسبت دهمین سالگرد آغاز جنگ عراق


یادداشت زیر گزیده ای از پیام باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا است که روز چهارشنبه (١٩ مارس) به مناسبت دهمین سالگرد آغاز جنگ عراق منتشر شد:

«همزمان با دهمین سالگرد آغاز جنگ عراق، من و میشل، همراه با مردم آمریکا به همه افرادی که در طولانی ترین جنگ کشور خدمت کردند و جان خود را از دست دادند، ادای احترام می کنیم. ما به شجاعت و مقاومت بیش از یک میلیون و نیم پرسنل نظامی و غیرنظامی درود می فرستیم که در طی این جنگ یکی از استثنایی ترین سرفصل های خدمت سربازی را نگاشتند. ما به یاد و خاطره تقریباً ٤٥٠٠ آمریکایی افتخار می کنیم که با فدا کردن جان خود سنگین ترین بها را پرداختند تا برای مردم عراق فرصتی فراهم کنند پس از گذشت سال های بسیار دشوار، آینده خود را رقم بزنند. ما به اعضای خانواده فوق العاده نیروهای نظامی که در کشور از خودگذشتگی های بسیاری به خرج دادند، ادای احترام و قدردانی می کنیم.

آخرین گروه نیروهای ارتش در سال ٢٠١١ در حالی عراق را ترک کردند که سربلند و مفتخر بودند و ایالات متحده به همکاری با شرکای عراقی خود ادامه می دهد تا منافع مشترکمان در برقراری امنیت و استقرار صلح را پیش ببریم. تعهدات ما به افرادی که در این جنگ مبارزه کردند در داخل آمریکا ادامه دار و پایا خواهند بود. ما باید اطمینان حاصل کنیم که ٣٠ هزار آمریکایی که در عراق مجروح شدند، از بهترین خدمات درمانی و مزایایی بهره مند می شوند که شایسته آن هستند . ما باید به رزمندگان جنگی که به تازگی به کشور بازگشته اند، کمک کنیم تا ادامه تحصیل دهند و بر اساس استعدادهای خارق العاده خود مشاغلی در خور بیابند. همه مردم آمریکا نیز به حمایت و پشتیبانی از اعضای خانواده پرسنل نظامی کشور ادامه می دهند، این خانواده ها ستون بخش های مختلف جامعه ما هستند. همزمان با سالگرد آغاز جنگ عراق، ما از آمریکایی های میهن پرستی که نماد ارزش هایی همچون شجاعت، از خودگذشتگی و کارگروهی و معرف نیروهای مسلح کشور هستند، الهام بگیریم و کشور را سربلند و مفتخر نگه داریم.»
XS
SM
MD
LG