لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۸

پرزیدنت اوباما: منافع شرکتهای نفت و گاز بی سابقه است


پرزیدنت اوباما: منافع شرکتهای نفت و گاز بی سابقه است
پرزیدنت اوباما: منافع شرکتهای نفت و گاز بی سابقه است

پرزیدنت اوباما شرکتهای نفت و گاز را هدف گرفته است و می گوید حتی در حالی که مصرف کنندگان برای راندن اتومبیل و گرم کردن خانه هایشان پول بیشتری می پردازند، آنها سود بیشتری می برند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در سخنانی درایالت نیوهمپشایر، در شمال شرقی آمریکا، از قانون گذاران خواست به ۴ میلیارد دلار یارانه برای صنعت نفت و گاز پایان دهند و گفت شرکتها علیرغم بی ثباتی در خاورمیانه که موجب شده است قیمتهای بنزین به سطح تقریباً بی سابقه ای بالا برود، سودهای بی سابقه ای به جیب می زنند.

آقای اوباما در پاسخ به قانون گذاران جمهوریخواه که او را به جلوگیری از توسعه تولید نفت و گاز در داخل متهم می کنند، خطاب به حاضران گفت «هرکسی که به شما بگوید ما می توانیم با حفر چاه خود را از این مشکل برهانیم نمی داند چه می گوید - یا حقیقت را بیان نمی کند.»

قیمتهای سوخت در هفته های اخیر به شدت بالا رفته است، و با نزدیک شدن تابستان و فصل رانندگی انتظار می رود بالاتر برود.

آقای اوباما گفت از زمانی که او رییس جمهوری شد وابستگی کشور به نفت خارجی هر سال کمتر شده است. دولت میلیونها هکتار زمین برای اکتشاف نفت و گاز اختصاص داده است، اما آمریکا همچنین باید فناوریهای انرژی پاک مانند نیروی باد و آفتاب را دنبال کند.

کاندیداهای جمهوریخواه از پرزیدنت اوباما به دلیل جلوگیری از ساخته شدن یک خط لوله طولانی از کانادا از طریق بخشهایی از آمریکا انتقاد کرده اند. پیشتر در اوائل هفته، کاخ سفید از پیشنهاد جدید شرکت ترانس کانادا برای ساختن بخشی از خط لوله از طریق قسمتهایی از جنوب آمریکا استقبال کرد. شرکت گفته است در همین حال به جستجو برای یافتن راهی جهت ساختن خط لوله طولانی تری به میدانهای نفتی آن در آلبرتا ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG