لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

افزایش نرخ فارغ التحصیلان دبیرستانی در آمریکا در دوران پرزیدنت اوباما


کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد نرخ فارغ التحصیلان دبیرستانی در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ به بالاترین میزان خود رسیده است.

بنا به گزارش خبرگزاری سی ان ان، کاخ سفید اعلام کرده است که نرخ فارغ التحصیلان از دبیرستانی در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ به ۸۳.۲ درصد رسیده که بالاترین میزان آن تا کنون بوده است.

بنا به مرکز ملی آمار تحصیلی، نرخ فارغ التحصیلی در میان تمام گروه ها، از رده بندی های نژادی گرفته تا دانش آموزان فقیر و دانش آموزان معلول، در سال تحصیلی گذشته افزایش یافته است.

در همین راستا، پرزیدنت اوباما روز دوشنبه، ۲۶ مهر، در بازدید از دبیرستان «بنجامین بنکر» در واشنگتن دی سی گفت: خبر خوش این است که ما به پیشرفت واقعی دست یافتیم..

وی گفت: اخیرا مطلع شدیم که میزان فارغ التحصیلان دبیرستان به ۸۳ درصد رسیده که بیشترین میزان ثبت شده است. این خبر خوشی است زیرا امریکاییان آفریقایی تبار و لاتین تبار های بیشتری نسبت به سابق فارغ التحصیل می شوند.

در مدارس دولتی واشنگتن تنها در ۵ سال گذشته میزان فارغ التحصیلی از ۵۳ درصد به ۶۹ درصد افزایش یافت.
آقای اوباما در دیدار خود از دبیرستان بنجامین بنکر به سرمایه گذاری ها در بخش آموزش و پرورش و ایجاد فرصت های تحصیلی فراتر از دبیرستان در دوران ریاست جمهوری خود اشاره کرد.

جان کینگ، وزیر آموزش و پرورش آمریکا، نیز در مصاحبه ای تلفنی با خبرنگاران در روز دوشنبه گفت افزایش نرخ فارغ التحصیلی به کمک «آموزگاران، خانواده ها، و دانش آموزان در مدارس شان» صورت گرفته است، اما او همچنین به تأثیر سرمایه گذاری های کابینه اوباما در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG