لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۳

نیویورک و نیوجرسی مناطق عمده فاجعه زده اعلام شدند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا ایالت‌های نیویورک و نیوجرسی در شمال شرق آمریکا را مناطق عمده فاجعه زده بر اثر توفان سندی اعلام کرد. بخش بزرگی از این ایالات برق ندارند و سیل در آنها جاری شده است.

روز سه شنبه بودجه فدرال برای امور اضطراری با هدف کمک به تلاش‌های امدادی پس از توفان در نظر گرفته شد.

مقامات می گویند دست کم ۱۵ نفر در شرق آمریکا طی توفان جان باخته اند. سندی پیش از آن که به آمریکا برسد در مناطق کارائیب ۶۵ نفر را به کشتن داد. اغلب جان باختگان آمریکایی بر اثر تصادفات و سقوط درختان جان خود را از دست دادند. مانهاتان نیویورک که یکی از شلوغ‌ترین و زنده‌ترین مناطق نیویورک است، با توفان و سیلی که در بعضی نقاط به ۴ متر می رسید، فلج شد.


بازار بورس و سهام نیویورک روز سه شنبه نیز برای دومین روز پیاپی تعطیل اعلام شد. در محله کوئینز نیویورک آتش سوزی‌های بزرگ رخ داد و دست کم ۵۰ خانه ویران شدند.

دنیلا شریر، خبرنگار صدای آمریکا این تصاویر را از محله «ایست ویلج» در مانهاتان در شامگاه دوشنبه تهیه کرده است.

در نیوجرسی، در همسایگی نیویورک جاری شدن سیل دست کم ۸۰۰ نفر را مجبور به تخلیه خانه‌هایشان کرد. نیروگاه اتمی نیوجرسی نیز پس از آن که ارتفاع آب بیش از حد بالا رفت، هشدار امنیتی داد. مقامات گفتند نگرانی امنیتی در نیروگاه وجود ندارد زیرا تاسیسات برای تعمیر، از فعالیت خارج شده بود.

دیگر شهرهای شرقی آمریکا نیز در حالت آماده باش به سربردند. در واشنگتن مترو روز دوشنبه بسته بود و روز سه شنبه از ساعت ۲ ظهر به بعد فعالیت خود را به شکل محدود از سر گرفت. ادارات دولتی دوشنبه و سه شنبه تعطیل اعلام شدند. فرودگاه‌ها تعطیل شدند و میلیون‌ها پرواز و قطار حرکتشان را لغو کردند.عکس های مردم در شبکه اجتماعی عکس اینستاگرام از توفان سندی
XS
SM
MD
LG