لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۴

انتقاد جمهوریخواهان از «بی قانونی» عملکرد اوباما


رئیس جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود وعده داده بود که در راستای رسیدن به اهداف اقتصادی اش عمل کند و منتهای تلاش خود را به کارگیرد تا قادر باشد فاصله مالی میان طبقات غنی و فقیر را از میان بردارد.

آقای اوباما در نطق سالانه خود که سه شنبه گذشته در کنگره ایراد کرد گفت که اگر لازم باشد خود به تنهایی عمل می کند تا فاصله طبقاتی را کاهش دهد. جمهوریخواهان در مقابل، نسبت به اشاره آقای اوباما به این که اگر لازم باشد به تنهایی عمل خواهد کرد، واکنش نشان داده اند و می گویند که رئیس جمهوری آمریکا بیش از اندازه از قدرت و اختیاراتش استفاده می کند.

پال رایان، نماینده جمهوریخواه کنگره، این هفته در گفت و گویی تلویزیونی از این انتقاد کرد که باراک اوباما گفته اگر لازم باشد به تنهایی عمل می کند. رایان گفت که این وظیفه قانونگذاران است که در مورد قانونی کردن یا تصویب یا عدم تصویب لوایح عمل کنند یا نه. این وظیفه رئیس جمهوری نیست و این رئیس جمهوری، هر چه می گذرد، با بی قانونی بیشتری عمل می کند.

اما سناتور هری رید، رهبر اکثریت سنا، می گوید چاره ای جز آنچه آقای اوباما به آن اشاره کرده، وجود ندارد. اگر رئیس جمهوری نتواند در همکاری با کنگره در راستای تحقق اهداف خود پیش برود، چاره دیگری ندارد جز آن که به تنهایی عمل کند.
XS
SM
MD
LG