لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۰

کارنی: تاکید اوباما بربازگشایی دولت است


پرزیدنت اوباما روز چهارشنبه کنگره آمریکا را ترغیب کرد به سرعت برای تصویب برنامه ای برای بازگشایی دولت فدرال و برطرف ساختن تهدید نکول بالقوه ویرانگر اقدام کند.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس جمهوری از رهبران سنا به دلیل همکاری با یکدیگر سپاسگزار است و می خواهد قانونگذاران بازگشایی دولت و برطرف ساختن تهدید نکول را مسلم سازند.

کارنی افزود «ما امیدوار هستیم سنا و مجلس نمایندگان قادر شوند به سرعت عمل کنند ، زیرا هم اینک در شانزدهمین روز بسته بودن دولت قرار داریم.»

او این وضع را «غیر لازم با پیامدهای واقعی برای مردم واقعی» نامید و گفت «ما به نقطه ای نزدیک شده ایم که ورای آن وزارت خزانه داری اجازه نخواهد داشت پول جدیدی برای پرداخت تعهدات خود وام بگیرد.»

در این میان، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد فقط حدود نیمی از آمریکائیان فکر می کند بالا بردن سقف وامگیری برای پرهیز از نکول بدهی ها «مطلقا اساسی» است، درحالی که بیش از یک سوم فکر می کنند کشور می تواند از ضرب الاجل بدون مشکلات اقتصادی عمده بگذرد.

مرکز پژوهشی پی یو روز چهارشنبه گفت در روزهای اخیر از بیش از ۱۵۰۰ آمریکایی نظرخواهی کرد. ۵۱ درصد می گویند سقف بدهی ۱۶ تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلاری کشور باید بالا برود تا آمریکا بتواند به استقراض برای پرداخت صورتحساب های خود ادامه دهد. اما اقلیت قابل ملاحظه ای – ۳۶ درصد – گفتند آمریکا می تواند از ضرب الاجل پنجشنبه عبور کند.
XS
SM
MD
LG