لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۳

سیاست دولت اوباما حمایت از آزادی اینترنت در سراسر جهان است


سیاست دولت اوباما حمایت از آزادی اینترنت در سراسر جهان است
سیاست دولت اوباما حمایت از آزادی اینترنت در سراسر جهان است

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ۲ نماینده برای شرکت در کنفرانس جوانان سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد ( یونسکو) انتخاب کرده است.

این ۲ جوان که از ایالت های فلوریدا و ایلی نوی اتخاب شده اند در ماه اکتبر آینده به پاریس سفر خواهند کرد تا در نشست یونسکو که هر ۲ سال یک بار تشکیل می شود؛ شرکت کنند.

کنفرانس ۲ سال یک بار یونسکو جوانان را از ۸۰ کشور جهان به گرد هم می آورد و به آنان این فرصت را می دهد که مشکلات جهانی را در چارچوب اهداف یونسکو بیان کنند.

در این کنفرانس، جوانان شرکت کننده در باره کارهای این سازمان بحث و گفتگو می کنند و آنگاه پیشنهاد ها و نظرات خود را در این باره که یونسکو چگونه می تواند برای مشارکت بیشتر و حضور قوی تر جوانان در یک جامعه مدنی متمرکز شود؛ بیان می کنند.

... و از سوی دیگر، «دانیل بوئر» قائم مقام مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه مطالبی در کمیسیون امنیت و همکاری اروپا (کمیسیون آمریکا - هلسینکی) ایراد کرد و گفت سیاست جهانی دولت اوباما حمایت از آزادی اینترنت است.

وی این سیاست جهانی را در حمایت از آزادی اینترنت بر پایه مسؤولیت دائم ایالات متحده آمریکا در دوران دیجیتالی بر شمرد و گفت همانطور که خانم کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا گفته است حقوق افراد برای بیان آزادانه دیدگاه هایشان حقوقی است که می توانند یا در ملاً عام یا در یک بلاگ خصوصی از آن استفاده کنند.

قائم مقام مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا گفت ایالات متحده از آزادی اینترنت پشتیبانی می کند زیرا این آزادی از سراسر جهان سرچشمه گرفته و تمام حقوق از جمله آزادی بیان، آزادی اجتماعات و انجمن ها را گرامی می دارد. ما بر این باوریم که مردم در هر یک از کشورهای جهان حق دارند که در بنای صلح آمیزتر، مرفه تر و دموکراتیک تر جامعه خود مشارکت کنند.

XS
SM
MD
LG