لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۱

هیلاری کلینتون: تعهد آمریکا در افغانستان نامحدود نیست


روز جمعه، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به شبکه تلویزیونی ای بی سی گفت ایالات متحده تغییر استراتژی ضد شورش در افغانستان را بررسی می کند

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا با مقامات ارشد نظامی رایزنی می کند.
آقای اوباما در حالی که به بررسی اعزام نیروهای اضافی به افغانستان ادامه می دهد، امروز، جمعه در کاخ سفید با روسای ستاد مشترک – رهبران نظامی از نیروی هوایی، نیروی زمین، نیروی دریایی و تفنگداران دریایی – ملاقات می کند.


یک سخنگوی پنتاگون می گوید این جلسه در حالی تشکیل می شود که رییس جمهوری به «مرحله پایانی» روند تصمیم گیری می رسد.


پرزیدنت اوباما سرگرم بررسی گزینه های استراتژی برای جنگ در افغانستان، از جمله درخواست ژنرال استنلی مک کریستال فرمانده ارشد ناتو و آمریکا در افغانستان را برای اعزام ۴۰ هزار سرباز اضافی بوده است.


روز جمعه، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به شبکه تلویزیونی ای بی سی گفت ایالات متحده تغییر استراتژی ضد شورش در افغانستان را بررسی می کند. او گفت واشنگتن می خواهد از تکرار آنچه او آنرا «همان رویکرد قدیمی» نامید پرهیز کند.


کلینتون که از پاکستان صحبت می کرد، همچنین اظهار داشت آمریکا در جنگ در افغانستان بازنده نمی شود، اما قبول کرد که طالبان نیرو گرفته اند.


کلینتون در مصاحبه جداگانه ای با ان بی سی گفت حضور آمریکا در افغانستان «تعهدی نا محدود و بی پایان» نیست.


کاخ سفید تلویحا گفته است پرزیدنت اوباما پیش از اعلام تصمیم خود به اعزام سربازان اضافی به افغانستان، تا روشن شدن نتیجه انتخابات دور دوم صبر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG