لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۲

عبدالله عبدالله ممکن است از شرکت در انتخابات دور دوم افغانستان در هفته آينده امتناع کند


پيشتر عبدالله عبدالله در ارتباط با اعتبار انتخابات دور دوم شکايت کرده و خواستار برکناری عزيزالله لودين رئيس کميسون انتخابات افغانستان شده بود امّا حامد کرزی با تقاضای آقای عبدالله مخالفت کرد

مذاکرات حامد کرزی رييس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رقيب اصلی وی در انتخابات رياست جمهوری متوقف شده است و منابع آگاه ميگويند که وزير امور خارجه پيشين افغانستان ممکن است از شرکت در انتخابات دور دوم در هفته آينده امتناع کند.

رسانه های خبری به نقل از يک منبع غربی (که نمی خواست شناخته شود) در روز جمعه گفتند که اطلاعيه آقای عبدالله در اين رابطه ميتواند اوائل امروز، شنبه، انتشار يابد.

عبدالله عبدالله در ارتباط با اعتبار انتخابات دور دوم شکايت کرده و خواستار برکناری عزيزالله لودين رئيس کميسون انتخابات افغانستان شده بود امّا حامد کرزی با تقاضای آقای عبدالله مخالفت کرد.

دو کانديدای انتخابات رياست جمهوری افغانستان همچنين گزينه تشکيل دولت مشترک را رد کرده اند.

موعد انتخابات دور دوم برای هفتم ماه نوامبر در پی اعلام نتايج تحقيقات سازمان ملل متحد که تقلب گسترده در انتخابات بيستم ماه اوت گزارش کرده بود، تعيين شد.

مقامات آمريکا می گويند پرزيدنت اوباما تا پس از دور دوم انتخابات در هفته آينده برای اتخاذ تصميم مناسب در رابطه با اعزام نيروهای بيشتر آمريکا به افغانستان، منتظر خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG