لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۵

پرزیدنت باراک اوباما درهالیوود


پرزیدنت باراک اوباما درهالیوود
پرزیدنت باراک اوباما درهالیوود

روز گذشته، شوی شبانه تلویزیونی «جی لنو» و جمعی از ستارگان هالیوود میزبان پرزیدنت باراک اوباما بودند که برای سری تازه ای از جمع آوری پول جهت مبارزات انتخاباتی آینده ریاست جمهوری خود به شهر فرشتگان سفر کرده است.

آقای اوباما به علت ترافیک سنگین دربزرگراه «١٠١» با ١٠ دقیقه تاخیر به استودیوی محل ضبط برنامه «تونایت شو با جی لنو» رسید. در کنار دروازه های این استودیو چند تن از هواداران پرزیدنت اوباما در انتظار تماشای کاروان حامل رئیس جمهور بودند. این دومین بار است که باراک اوباما در شوی تلویزیونی «جی لنو» شرکت می کند.

«جی لنو» در یکی از نخستین سئوالات خود از رئیس جمهوری آمریکا از او خواست که نظرخود را درباره مرگ «معمر قذافی» دیکتاتور پیشین لیبی بیان کند. آقای اوباما درپاسخ به این سئوال گفت:«خوب این آدمی است که برای مدت ٤٠ سال مردم این مملکت را به وحشت انداخته و در ضمن از تروریسم و تروریست ها پشتیبانی کرده است. اما در طول وقایع «بهار عربی» به او چندین بار فرصت داده شد تا دست از قدرت و زورگویی بردارد و به صورتی صلح آمیز کشورش را برای رسیدن به دمکراسی آزاد بگذارد. اما او هرگز از این فرصت ها استفاده نکرد.»

آقای اوباما در این گفتگو از اینکه حزب جمهوریخواه با پیشنهاد او در رابطه با خروج قوای نظامی آمریکا از عراق تا آخر سال جاری مخالفت کرده است ابراز شگفتی کرد:«برای من این مسئله شوک آور است. فکر می کنم چیزی که مردم این مملکت بیش از هرچیز از آن خسته شده اند همین است که سیاستمداران، منافع حزبی خود را در جایی جلوتر از منافع یک مملکت قرار بدهند و یا اینکه مسائل انتخابات را از منافع نسل آینده مهم تر بدانند.»

دوشنبه شب آقای اوباما شام را با «ویل اسمیت» بازیگر معروف سینمای هالیوود و «مجیک جانسون» قهرمان بسکتبال تیم «لیکرز» لس آنجلس صرف کرد و پس از آن هم در یک ضیافت در قصر مسکونی دو بازیگر معروف دیگر،«ملانی گریفیث» و «آنتونیو باندراس» حضور یافت که هریک به نوبه خود از حامیان حزب دمکرات و از دوستداران باراک اوباما به شمار می روند.

«ویل اسمیت» که در یک کت و شلوار گرانقیمت برای حضور درکنار رئیس جمهوری آمریکا ظاهر می شد به همراه «مجیک جانسون» برای صرف شام به منزل «جیمز لاسیتر» تهیه کننده فیلم های سینمایی و همسرش «مایا» آمده بودند. در این ضیافت شام، بیش از ٤٠ شرکت کننده از جمله ستاره هالیوود «هیلاری داف» هریک مبلغ ٣٥٫٨٠٠ دلار پرداخته بودند تا بتوانند ضمن صرف شام با «باراک اوباما» فرصتی پیدا کنند تا با او گپ و گفتی هم داشته باشند. آقای اوباما هم که می کوشید تا بخشی از حامیان پیشین خود را یک بار دیگر به سوی کمپین انتخاباتی خود جلب کند در یک سخنرانی از دست آوردهای خود درسه سال گذشته به عنوان رئیس جمهورصحبت کرد:«بعضی اوقات احساس می کنم مردم فراموش کرده اند چه کارهایی در این مدت انجام شده است.»

آقای اوباما در اینجا در حالی که با حالت طنزآمیز از موی سپید خود صحبت می کرد به شوخی به حاضران گفت:«البته به یاد داشته باشید که این انتخابات به اندازه بار اول «سکسی» نخواهد بود.»

کمی بعد، یک ضیافت بزرگ و پرزرق و برق در خانه «ملانی گریفیث» و «آنتونیو باندراس» در انتظار آقای اوباما بود که پس از شام منزل «لاستیر» را به مقصد این میهمانی ترک کرد.

سفر سه روزه پرزیدنت باراک اوباما به کالیفرنیا، نوادا و کلورادو یکی از بزرگ ترین سفرهای جمع آوری پول برای کمپین انتخاباتی او به شمار می رود. بنا برگزارشی از خبرگزاری آسوشیتد پرس، تنها در دو جلسه جمع آوری پول در لس آنجلس، آقای اوباما بیش از یک میلیون دلار جمع آوری کرده است.

روی زمین راهرو و ورودیه خانه بزرگ «باندراس» و «گریفیث»، با برگ های گل سرخ وشمع های روشن تزئین شده بود. در این ضیافت که بیش از ١٢٠ نفر که اغلب آن ها را میهمانان لاتین تبار تشکیل می دادند شرکت داشتند، آقای اوباما به مدعوین گفت که او به بیش از ٦٠ درصد از قول هایی که ضمن انتخابات ریاست جمهوری گذشته به مردم داده بود وفا کرده است:«من مطمئنم که درپنج سال آینده ما آن چهل درصد دیگر را هم به سرانجامی مثبت خواهیم رساند.»

ضیافت «گریفیث – باندراس» نخستین میهمانی جمع آوری پول توسط لاتین تبار هاست که از باراک اوباما حمایت می کند. در این میهمانی شرکت کنندگان هریک مبلغ ٥٠٠٠ دلار به کمپین آقای اوباما کمک کردند. در این ضیافت چهره های معروف هالیوود از جمله «اوا لانگوریا» بازیگر سریال های تلویزیونی و «جورج لوپز» کمدین شرکت داشتند. هم چنین شهردار شهر لس آنجلس، آنتونیو ویارگزا و شهردار شهر «سن آنتونیو» در ایالت تکزاس نیز در این میهمانی حضور داشتند.

آقای اوباما بیشترین تشویق از حاضران در این جمع را هنگامی دریافت کرد که قول داد تا به وضعیت ناهمگون مهاجران لاتین تبار درآمریکا رسیدگی کند. وعده ای که از سال ٢٠٠٨ تا کنون به خاطر مخالفت های حزب جمهوریخواه هنوز به آن وفا نشده است.

اوباما ضمن سخنانی در این جلسه به حاضران گفت که تمرکز او در انتخابات آینده بر روی ایجاد کار برای میلیون ها افرادی خواهد بود که از شرایط ناجور اقتصادی کنونی به ستوه آمده اند:«امروز فریاد مردم بلند شده است و آن ها در خیابان ها برای رسیدگی به این مسئله دست به تظاهرات زده اند.»

روز دوشنبه ، در جلسه جمع آوری پول در لاس وگاس آقای اوباما در هتل «بلاجیو» به بیش از ٢٤٠ شرکت کننده که بین هزار تا ٣٥ هزار دلار اهدا کرده بودند گفته بود:«همه ما می دانیم که برنامه و دستور کار جمهوریخواهان چه در کنگره و چه در کمپین های انتخاباتی به خوبی مشخص است.»

در شهر لاس وگاس بزرگ ترین اهدا کننده کمک های مالی به کمپین آقای اوباما در یک جلسه خصوصی با او ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG