لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۱

حراج اثر لئوناردو داوینچی در نیویورک؛ شاید صد میلیون دلار فروخته شود


«سالوادور موندی» یکی از آثار لئوناردو داوینچی از سوی حراجخانه کریستی در نیویورک به فروش گذاشته می شود و پیش بینی شده که به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار فروش برود.

این اثر بخشی از کلکسیون هنرهای معاصر و پساجنگ است که از ۱۳ نوامبر به فروش گذاشته خواهند شد.

« کانر جردن» مدیر هنرهای مدرن و امپرسیونیست در حراجخانه کریستی نیویورک می گوید این که داخل ساختمان یک تابلوی لئوناردو داوینچی وجود دارد هیجان دارد و تجربه کم نظیری است. به باور او این تابلو به هیجان مردم برای دیدن کلکسیون اضافه میکند و البته به هیجان مزایده. همچنین موجب ایجاد بحثهای هنری میشود و به این رویداد عمق بیشتری میبخشد.

به علاوه تابلوی سالوادور موندیِ داوینچی؛ اثار چهره های بزرگ دنیای هنر مانند نقاشی «شام آخر» از اندی وورهال در این مزایده به فروش گذاشته خواهند شد. پیش‌بینی شده این تابلو به قیمت ۵۰ میلیون دلار فروش برود.

از آثار سبک مدرن و امپرسیونیست که انتظار می رود حدود ۴۱۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد می توان به تابلوهایی از فرنان لژه، پابلو پیکاسو، خوان میرو و ونسان ون گوگ اشاره کرد که فروش هر کدام بین ۵۰ تا ۶۵ میلیون دلار برآورد شده است.

همچنین سه نقاشی از کلود مونه که پیشبینی شده هر کدام بین ۱۸ تا ۲۵ میلیون دلار فروش برود.

«گرگوری بیلالت» مدیر هنرهای معاصر نیویورک می گوید بازار هنر در حال حاضر بازاری جهانی است.

به گفته وی بازار هنر از شاهکارهای هنری استقبال میکند بنابراین اگر حتی شرایط اقتصادی خیلی جالب نباشد با ارائه یک شاهکار، فروش بالا خواهد رفت.

گرگوری بیلالت به یک نقاشی از ژان میشل باسکیا اشاره می کند که از کلکسیون خصوصی یوکو اونو آمده است.

به گفته او این نقاشی نیز یکی از آثار مهم نمایشگاه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG