لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۳

سایت روزنامه «جروزالم پست» هک شد؛ انتشار گرافیک تهدید‌آمیز علیه اسرائیل


تصویر گرافیکی که پس از هک شدن سایت جروزالم پست روی صفحه اصلی آن نقش بسته است (۲ ژانویه ۲۰۲۲)
تصویر گرافیکی که پس از هک شدن سایت جروزالم پست روی صفحه اصلی آن نقش بسته است (۲ ژانویه ۲۰۲۲)

روزنامه اسرائيلی جروزالم پست در نخستین ساعات روز دوشنبه هک شد. با ورود به این سایت تصویری دیده می‌شد که نشان می‌داد ظاهرا یک مرکز هسته‌ای اسرائيل در حال نابود شدن است و از دست مشت‌کرده کسی که انگشتر عقیق دارد نیز موشکی به سمت آن می‌رود. این سایت ساعاتی بعد فعالیت عادی خود را از سر گرفت.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه، چندی قبل با انتشار تصاویر شبیه‌سازی حمله به مرکز هسته‌ای دیمونای اسرائیل در رزمایش اخیر سپاه در جنوب ایران، از شلیک شانزده فروند موشک بالیستیک و استفاده از پنج فروند پهپاد انتحاری در این علمیات خبر داد.

به نظر می‌رسد تصویر گرافیکی که در پی هک جروزالم پست در سایت آن دیده شد اشاره‌ای به همان تاسیسات هسته‌ای باشد.

هک شدن سایت روزنامه جروزالم در شرایطی روی داده که روز دوشنبه سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، است.

جروزالم پست ساعاتی بعد از وقوع آن تغییرات در سایت خود در پیامی در توئیتر نوشت که از آن چه ظاهرا هک وب سایت خود «در کنار تهدید مستقیم اسرائیل» است، آگاه است و سعی دارد مشکل را برطرف کند.

مقامات نظامی ایران در جریان رزمایش اخیر گفتند اگر تاسیسات هسته‌ای ایران هدف حمله قرار بگیرد، آنها نیز به تاسیسات اسرائيل حمله‌ می‌کنند. اسرائيل برنامه هسته‌ای ایران را تهدیدی علیه خود می‌داند و بارها نشریات این کشور از آمادگی اسرائيل برای اقدام نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران نوشته‌اند.

روزنامه جروزالم پست نیز معمولا درباره برنامه‌های هسته‌ای یا نظامی ایران و نظرات مقامات اسرائيل در این باره مقالاتی منتشر می‌کند.

* این خبر به روز شده است

XS
SM
MD
LG