لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

پرزیدنت اوباما در مصاحبه با ان‌پی‌آر: به روسیه واکنش متناسب نشان می‌دهیم


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در مصاحبه ای با رادیو عمومی آمریکا، ان‌پی‌آر، به طیف گسترده ای از مسائل و مشکلات دوران ریاست جمهوری اش اشاره کرد. بخشی از مصاحبه ان‌پی‌آر با آقای اوباما اختصاص به امنیت سایبری و دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیدا کرد.

پرزیدنت اوباما در پاسخ به این سؤال که آیا واکنش آمریکا به روسیه به خاطر حملات سایبری آن کشور در طول انتخابات، برای امنیت آمریکا ضروری است یا نه گفت «زمانیکه یک دولت خارجی تلاش می کند بر تمامیت انتخابات ما تأثیر بگذارد ما باید واکنش نشان دهیم، و در زمان و مکانی که صلاح ببینیم واکنش نشان خواهیم داد.»

آقای اوباما افزود بخشی از این واکنش ها آشکارا خواهد بود و بخشی از آن نه.

باراک اوباما به ان‌پی‌آر گفت تلاش سازمان های اطلاعاتی کشورها برای دسترسی به اطلاعات محرمانه درباره ساختار و سیاست های کشورهای دیگر امری پنهان نیست، اما بین اینگونه فعالیت ها از یک سو، و حملات سایبری به منظور تأثیر در انتخابات کشوری دیگر تفاوت وجود دارد.

آقای اوباما درباره شیوه واکنش به دخالت های روسیه در انتخابات آمریکا گفت «ما اطمینان حاصل می کنیم که واکنش ما (به روسیه) متناسب و با معنی باشد.»

آقای اوباما در مصاحبه خود اشاره کرد به اینکه باهوش ترین افراد در دولت و شرکت های خصوصی آمریکا زمان زیادی صرف مطالعه امنیت سایبری و شیوه های جدید دفاعی، و چگونگی جلوگیری از بروز جنگ سایبری می کنند.

در پایان مصاحبه و در پاسخ به این سؤال ان‌پی‌آر که آیا هک از سوی روسیه به منظور کمک به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات صورت گرفته یا نه گفت اطلاعاتی که هم اکنون در دست است از درز اسناد سی‌آی‌ای بدست آمده و سندی رسمی نیست.

آقای اوباما افزود زمانیکه که سازمان های اطلاعاتی آمریکا گزارش کامل خود از این هک ها ارائه دهند خواهیم فهمید انگیزه اصلی روسیه از هک سرورها چه بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG