لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

آیا تحریم‌های جدید علیه کره شمالی کارساز خواهد شد؟


موج جدید تحریمها علیه کره شمالی تصویب شد
موج جدید تحریمها علیه کره شمالی تصویب شد

عکس العمل ها در آسیا به سری جدید تحریم‌ها علیه کره شمالی مثبت بوده اما بسیاری به تاثیر این تحریم‌ها بر کره شمالی مشکوک هستند.

دوشنبه شب ۲۰ شهریور شورای امنیت سازمان ملل با رای اکثریت سری جدید تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی را تصویب کرد. این تحریم‌ها در پاسخ آزمایش بمب هیدروژنی از سوی کره شمالی وضع شدند.

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل گفت: «امروز ما اعلام کردیم دنیا کره شمالی اتمی را قبول نخواهد کرد. رای شورای امنیت سازمان مل نشان داد که اگر کره شمالی برنامه هسته ای اش را متوقف نکند، ما خود این کار را خواهیم کرد.»

تحریم‌های جدید مبادلات اقتصادی و نفتی کره شمالی با کشورهای دیگر را هدف قرار داده است. بر اساس این تحریم‌ها یک سوم واردات نفت خام کره شمالی قطع خواهد شد. همچنین واردان گاز، دیزل و سوخت سنگین این کشور به نصف کاهش خواهد یافت.

دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی هم سه شنبه بیست و یکم شهریور با انتشار بیانیه ای ضمن حمایت از تحریم‌های جدید اعلام کرد این تحریم‌ها پیام روشنی به کره شمالی در مورد برنامه هسته ای این کشور است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن هم با استقبال از تحریم‌ها اعلام کرد کشورش به همکاری با جامعه جهانی برای تغییر سیاستهای کره شمالی ادامه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG