لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

«وضعیت عصبی وخیم» دانشجوی آمریکایی آزاد شده از کره شمالی


فرد وارمبیر، پدر دانشجوی بستری، در کنفرانس خبری پنجشنبه
فرد وارمبیر، پدر دانشجوی بستری، در کنفرانس خبری پنجشنبه

دانشجوی آمریکایی که روز سه شنبه پس از ۱۷ ماه حبس در کره شمالی آزاد شده و به آمریکا فرستاده شده بود، از جراحات عصبی رنج می برد.

اوتو وارمبیر، دانشجوی ۲۲ ساله آمریکایی که پس از ۱۷ ماه حبس در کره شمالی روز سه شنبه ۲۳ خرداد ماه به آمریکا بازگشت، به سرعت به مرکز پزشکی دانشگاه سینسیناتی در ایالت اوهایو انتقال داده شد.

به گفته یک سخنگوی این مرکز پزشکی، این دانشجو که به مدت بیش از یک سال در کما بسر می برده، از «جراحات عصبی وخیم» رنج می برد.

مقامات کره شمالی ادعا کرده اند که این دانشجوی آمریکایی از بیماری «بوتولیسم» رنج می برده که یک بیماری نادر عصبی و بصورت بالقوه کشنده است. این مقامات همچنین علت بروز کما در این دانشجو را مصرف یک قرص خواب‌آور توصیف کرده اند.

اما فرد وارمبیر، پدر این دانشجو، روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت روایت مقامات کره شمالی درباره وضعیت پسرش برای او قابل باور نیست.

اوتو وارمبیر که دانشجوی دانشگاه ویرجینیا بوده، به اتهام اقدام به دزدیدن یک پوستر تبلیغاتی کره شمالی، از سوی دولت این کشور به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود.

فرد وارمبیر، پدر این دانشجو، در بخشی از کنفرانس خبری روز پنجشنبه گفت کابینه پرزیدنت ترامپ در همکاری با خانواده و تلاش برای بازگرداندن فرزندشان به آمریکا بسیار کارآمد بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG