لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

کره شمالی چه چیزی از سربازان کشته شده در جنگ هفتاد سال پیش به آمریکا تحویل داد


کره شمالی هفته گذشته ۵۵ جعبه ای را تحویل داد که گفته می شود حاوی بقایای سربازان آمریکایی است که در «جنگ کره» جنگیده بودند.

اما به گفته یک مقام وزارت دفاع آمریکا، تنها یک «پلاک شناسایی» همراه این جعبه ها بود و اطلاعات دیگری که به شناسایی هر فرد کمک کند، داده نشد.

به نوشته فاکس نیوز، این مقام که به شرط عدم انتشار نامش صحبت می کرد، گفت احتمالا کار شناسایی هویت افراد با استفاده بقایای داخل جعبه ها چندین ماه، یا حتی چندین سال طول بکشد.

کارشناسان پزشکی قانونی آمریکا در شناسایی کامل هویت افراد نقش خواهند داشت و هنوز کارشناسان آمریکایی تایید نکرده اند که بقایای تحویل داده شده از سوی کره شمالی حتما متعلق به سربازان آمریکایی است که در جنگ کره خدمت کرده بودند.

باقیمانده اجساد این سربازان که جمعه هفته پیش توسط کره شمالی تحویل داده شده بود، امروز با هواپیما به خاک آمریکا انتقال داده شد.

روز چهارشنبه یک هواپیمای باری نیروی هوائی آمریکا تابوت سربازان این کشور را از فرودگاه اوسان در جنوب سئول پایتخت کره جنوبی به آمریکا انتقال داد.

تحویل ۵۵ تابوت حاوی باقیمانده اجساد سربازان آمریکائی کشته شده در جنگ کره بخشی از توافقات کنفرانس سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور است.

پرزیدنت ترامپ از معاون خود مایک پنس خواست تا برای استقبال از تابوت سربازان آمریکائی کشته شده در جنگ کره و همراهی با خانواده آنان به جزیره هاوائی برود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG