لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

گالانت: تا نابودی حماس و آزادی همه گروگان‌ها ادامه می‌دهیم؛ هیچ‌کس نمی‌تواند برای ما تعیین تکلیف کند


یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه گفت: «هدف و وظیفه‌ ما نابودی حماس و بازگرداندن گروگان‌ها به خانه است، بنابراین بدون توجه به فشارهای جهانی به عملیات نظامی خود در غزه ادامه می‌دهیم تا به همه اهدافمان برسیم.»

او با اشاره به کشته شدن ۱۰ سرباز اسرائیلی در درگیری‌های روز سه‌شنبه در محله‌ شجایه در شمال غزه، (که یکی از سنگین‌ترین تلفات جانی نیروهای اسرائیل از زمان آغاز حمله‌ زمینی به غزه محسوب می‌شود) افزود: «این جنگ هزینه‌هایی دارد، اما ما پیروز خواهیم شد.»

گالانت همچنین ابراز اطمینان کرد که ادامه‌ عملیات نظامی اسرائیل در غزه، حماس را برای توافق بر سر معامله‌ دیگری برای آزادی گروگان‌ها تحت فشار قرار خواهد داد.

او همچنین با تایید افزایش فشارهای بین‌المللی به اسرائیل برای کاهش تعداد حملات هوایی خود به غزه خاطرنشان کرد: «ما با قدرت به حملات خود ادامه می‌دهیم. هم در شمال و هم در جنوب غزه و هیچ‌کس نمی‌تواند برای ما تعیین تکلیف کند که چه کاری انجام دهیم.»

وزیر دفاع اسرائیل افزایش تنش میان اسرائیل و آمریکا بر سر جنگ در غزه را رد کرد و گفت مقامات دولتی آمریکا «خیلی بیشتر» از حد تصور برای کمک به اسرائیل تلاش می‌کنند، ما هم به دنبال راه‌هایی هستیم بتوانیم آمریکایی‌ها را راضی کنیم، این موضوع کلیدی است چون آن‌ها می‌خواهند که ما موفق شویم.

آمریکا روز سه‌شنبه به پیش‌نویس قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل رأی منفی داد که خواستار آتش‌بس فوری در جنگ اسرائیل و حماس بود.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در نشست خبری روز چهارشنبه گفت که آتش‌بس زودهنگام در این برهه به معنای بقای حماس، حفظ تسلیحات و زیرساخت‌های نظامی این گروه، و تکرار حملات مشابه ۱۵ مهر به اسرائیل است.

او افزود حمله ۱۵ مهر باید جهان را آگاه کند که ادامه‌ حاکمیت حماس در غزه به نفع هیچ‌کس نیست.

XS
SM
MD
LG