لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۱

رویترز: کره‌ شمالی یک «موشک ضدهوایی ویژه» آزمایش کرد


آزمایش موشکی کره شمالی
آزمایش موشکی کره شمالی

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه هشتم مهر اعلام کرد که کره شمالی یک موشک ضدهوایی «شاخص و ویژه» را آزمایش کرده است. این آزمایش در راستای شماری از آزمایش‌های موشکی است که این کشور در روزهای گذشته انجام داده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی در همین ارتباط نوشت، این آزمایش برای بررسی پرتاب، رادار و قابلیت‌های هدایت و اجرای آفندی انجام شده است.

وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، در پاسخ به درخواست کتبی بخش فارسی صدای آمریکا در مورد واکنش احتمالی به این آزمایش یا ابعاد آن، اعلام کرد در حال حاضر واکنشی به این خبر نشان نمی‌دهد.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا یک روز پیشتر و در مورد ادعای کره شمالی در آزمایش موشک مافوق صوت گفت تحقیقات در این ارتباط در جریان است و تا زمانی که مشخص نشده، درباره آن چیزی نمی‌گوییم.

کره شمالی روز چهارشنبه ادعا کرد موشکی که آزمایش کرده مافوق صوت بوده است. تسلیحات مافوق صوت نسل بعدی سلاح‌هایی هستند که زمان لازم برای نشان دادن واکنش را در اختیار دشمن قرار نمی‌دهند و مکانیسم‌های دفاعی سنتی آنها را ناکارآمد می‌کنند.

بنابر اعلام پنتاگون، مقامات ارشد دفاعی سه کشور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن روز جمعه تلفنی در مورد مسائل امنیتی کلیدی منطقه، از جمله کره شمالی، گفت‌وگو کردند. در این گفت‌وگو برگزاری نشست وزیران دفاع سه کشور در آینده‌ای نزدیک هم بررسی شد.

XS
SM
MD
LG