لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۰

نشست اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی


نشست اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی
نشست اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی

اعضای ارشد حزب حاکم کارگران در کره شمالی، روز دوشنبه در پيونگ يانگ تشکيل جلسه دادند. اين ديدار پيش از کنفرانس مهمی صورت می گيرد که انتظار می رود روز چهارشنبه با حضور کليه نمايندگان سراسری حزب کارگران کره شمالی، برگزار شود.

مجمع روز چهارشنبه نمايندگان حزب حاکم کارگران در کره شمالی چهارمين جلسه ای است که در شصت سال گذشته با چنين ابعادی برگزار می شود.

در کنفرانس قبلی در سال ۲۰۱۰ بنای رهبری مردی گذاشته شد که اکنون در صدر رهبری کره شمالی قرار دارد.

کره شمالی دستور کار کنفرانس روز چهارشنبه را اعلام نکرده اما بسياری از کارشناسان خارجی می گويند با درگذشت کيم جونگ ايل، در کنفرانس فردا به احتمال زياد وظايف بيشتری به کيم جونگ اون، پسر وی محول خواهد شد.

کيم جونگ ايل، رهبر پيشين کره شمالی، مسئوليت دبير کلی حزب کارگران کره و رياست کميته دفاع ملی کشور را نيز بر عهده داشت. از زمان درگذشت وی تا کنون، هيچيک از اين سمتها به کسی واگذار نشده است.

در روزهای گذشته به مناسبت برگزاری کنفرانس روز چهارشنبه و ورود نمايندگان حزب به پيونگ يانگ، بر در و ديوار شهر پوسترهای تبليغاتی زيادی به چشم می خورد.

نمايندگان حزب که قرار است از سراسر کشور در کنفرانس شرکت کنند، روز دوشنبه بطور دسته جمعی وارد ايستگاه اصلی قطار شهر شدند.

جلسات قبلی مجمع نمايندگان حزب کارگر کره، در سالهای ۱۹۵۸، ۱۹۶۶ و ۲۰۱۰ برگزار شده بود.

کره شمالی در حال حاضر خود را آماده می کند تا مراسم جشن يکصدمين سال تولد کيم ايل سونگ، بنيانگذار جمهوری دموکراتيک خلق کره شمالی را برگزار کند.

XS
SM
MD
LG