لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

اتحاديه های کارگری نيجريه به اعتصاب سراسری پايان دادند


اتحاديه های کارگری نيجريه به اعتصاب سراسری پايان دادند
اتحاديه های کارگری نيجريه به اعتصاب سراسری پايان دادند

اتحادیه های کارگری نیجریه روز دوشنبه پس از اعلام رييس جمهوری آن کشور مبنی بر حذف بخشی از افزايش قيمت سوخت، به اعتصاب سراسری پايان دادند.

کنگره کار و کنگره اتحادیه کارگری نیجریه طی بيانيه ای اعلام کردند که آنها اعتصاب و اعتراضات روزانه عليه افزايش قيمت را بحالت تعليق در می آورند. اتحاديه ها اين تصميم را «به منظور نجات جان انسانها و جهت تحکيم بقای ملی» اتخاذ کردند.

ده ها هزار نفر از مردم نیجریه به اعتراضات، که برخی اوقات به درگیری بین تظاهرکنندگان و مقامات منجر شد، ملحق شده بودند. روز دوشنبه در شهر لاگوس، پلیس برای پراکنده کردن چند صد نفر از معترضان که در یک بزرگراه جمع شده بودند، به تيراندازی هوايی و شليک گاز اشک آور متوسل شد.

اتحادیه ها اعتصابات را يک هفته پيش در اعتراض به حذف يارانه های سوخت از سوی دولت، برنامه ريزی کرده بودند. قيمت های سوخت پس از پايان يارانه ها در اول ژانويه، دو برابر شد.

در يک سخنرانی تلويزيونی در روز دوشنبه، رييس جمهوری نيجريه، گودلاک جاناتان گفت: قيمت سوخت به حدود ۶۰ سنت در هر ليتر کاهش می يابد. اين مبلغ برابر با کاهش يک سوم قيمت است، ولی هنوز از ۴۵ سنت در هر ليتر که قبل از حذف يارانه ها مصرف کنندگان پرداخت می کردند، بالاتر است.

XS
SM
MD
LG