لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

برگزاری آخرین دور انتخابات سراسری نیجریه پس از وقوع شورش ها


برگزاری آخرین دور انتخابات سراسری نیجریه پس از وقوع شورش ها
برگزاری آخرین دور انتخابات سراسری نیجریه پس از وقوع شورش ها

شهروندان نیجریه برای انتخاب فرمانداران ایالت ها، در رای گیری شرکت کردند.

این آخرین دور از سه انتخابات سراسری نیجریه بوده است که پیش از این، شورش های مرگبار و خشونت های دیگری را در این کشور رقم زده است.

شاهدان می گویند انتخابات روز سه شنبه، با چند مورد بمب گذاری، کمبود کارمندان انتخاباتی در برخی مناطق، و دزدیده شدن صندوق های آراء توسط مردان مسلح، دچار خدشه شد.

روز سه شنبه در شمال شرقی نیجریه، سه بمب در مایدگری منفجر شد. دو روز قبل نیز در همین شهر چندین انفجار باعث کشته شدن سه نفر و مجروح شدن ۱۴ نفر دیگر شد.

پلیس می گوید حملات اخیر در این شهر، تلفاتی برجای نگذاشته است.

صدها نفر از کارگران انتخاباتی که بیشتر آنها از اعضای سپاه خدمات ملی جوانان بودند، سر کار خود در مناطق شمالی که شاهد بیشتر نا آرامی های اخیر بوده است، حاضر نشدند.

پلیس در منطقه دلتای نیجر واقع در جنوب نیجریه، اعلام کرد دو بمب منفجر نشده را پیدا کرده است. یکی از این دو بمب نزدیک یکی از دفاتر نهاد انتخاباتی، و دیگری نزدیک یک اداره دولتی کارگذاشته شده بود.

همچنین در منطقه دلتا، سارقان مسلح، توانستند آراء را از مراکز اخذ رای به سرقت ببرند. پلیس در ارتباط با این دزدی، عده ای را بازداشت کرده است.

یک گروه حقوق بشری نیجریه می گوید دست کم پانصد نفر در خشونت های پس از انتخابات ریاست جمهوری نیجریه کشته شدند. در آن انتخابات، گودلاک جاناتان، فرد پیروز اعلام شد.

XS
SM
MD
LG