لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۷

معترضین جنبش اشغال وال استریت در کار نظافت پارک محل تحصن خود


معترضین جنبش اشغال وال استریت در کار نظافت پارک محل تحصن خود
معترضین جنبش اشغال وال استریت در کار نظافت پارک محل تحصن خود

پلیس در نیویورک چندین معترض جنبش موسوم به اشغال وال استریت را که در خیابان های محله معروف به مرکز فعالیت های مالی این شهر راه پیمائی می کردند بازداشت کرده است. اين راه پيمائی و بازداشت ها به رغم آن انجام گرفت که معترضین از سحرگاه جمعه می دانستند به آنان اجازه داده می شود در پارکی که اردو زده اند باقی بمانند و لازم نیست برای تمیز کردن محل، آنجا را ترک کنند.

پیشتراز معترضین خواسته شده بود صبح زود از پارک خصوصی Zuccotti بیرون بروند تا صاحبان پاک بتواند کار نظافت و تمیز کردن محل را، که به گفته آنان در جریان اشغال کثیف شده است، به انجام برسانند. اما معترضین خود در ساعات نیمه شب کار نظافت محل انجام داده بودند.

پلیس همچنین روز جمعه در شهر دنور در ایالت کلرادو نیز وارد میدان مقابل ساختمان فرمانداری شد ، که معترضین جنبش اشغال وال استریت در آنجا ارود زده اند. ماموران صبح زود با ورود به این میدان از معترضین خواستند ضمن برچیدن چادرها، میدان را ترک کنند.

در سیاتل در ایالت واشنگتن نیز، پنجشنبه شب پلیس قریب ۱۰ نفر از معترضی را بازداشت کرد که حاضر نبودند محل تحصن خود در يک پارک عمومی را ترک کنند.

جنبش اشغال وال استریت روز ۱۷ سپتامبر با تجمع گروهی کوچک از معترضینی آغاز شد که می گویند حرص و طمع شرکت ها موجب گسترش شکاف میان طبقات ثروتمند، متوسط و فقیر شده است.

همزمان با افزایش شمار اعتراض ها، وتوجهی که وسائل ارتباط جمعی به انعکاس خبرهای مربوط به تظاهرات معترضین به خرج می دهند، اکنون بسیاری از نقاط در سراسر آمريکا صحنه تظاهراتی مشابه است.

XS
SM
MD
LG