لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

هیئت منصفه دادگاه فدرال نیویورک ترامپ را در «پرونده آزار جنسی» مسئول شناخت


Trump Carroll
Trump Carroll

هیئت منصفه یک دادگاه فدرال در نیویورک روز سه‌شنبه دونالد ترامپ را در «پرونده آزار جنسی» به یک زن در یک فروشگاه زنجیره‌ای مسئول شناخت و او را به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

شاکی پرونده که ای جین کارول نام دارد مدعی شده بود که دونالد ترامپ، بیست سال قبل از این که رئیس جمهوری ایالات متحده شود، در رختکن یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ به او تجاوز کرده و سپس با فریب خواندن این ادعا او را بدنام کرده است.

ترامپ با چندین فقره تحقیقات جنایی در زمینه تلاش‌هایش برای تغییر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ و «نگهداری اسناد طبقه‌بندی شده دوران ریاست جمهوری» در ویلایش در مارالاگوی فلوریدا مواجه است.

اما ادعاهای مطرح شده توسط ای. جین کارول در یک پرونده مدنی، و نه جنایی، مورد قضاوت قرار گرفته است و هیچ‌گونه خطر محکومیت یا حبس، ترامپ ۷۶ ساله را تهدید نمی‌کند.

هیئت منصفه نه نفره، متشکل از شش مرد و سه زن، باید به اتفاق آرا تصمیم می‌گرفتند که آیا شواهد زیادی برای باور کردن ادعای کارول ۷۹ ساله وجود دارد؟

خانم کارول مدعی شده بود که ترامپ در سال ۱۹۹۶ پس از «یک برخورد تصادفی» با او در فروشگاه مجلل برگدورف گودمن، او را به اتاق رختکن در بخش لباس زیر زنانه کشاند و به او «تجاوز جنسی» کرد.

دو زن دیگر هم شهادت دادند که ترامپ چند دهه پیش به طور غیرمنتظره‌ای به آنها حمله کرده بود.

ترامپ برای شنیدن اظهارات کارول در دادگاه حاضر نشد.

دونالد ترامپ که اکنون یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده است، عنوان کرده که ای جین کارول این اتهام را برای فروش کتاب خاطراتش که ۴ سال پیش منتشر شده، مطرح کرده است.

XS
SM
MD
LG