لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۸

جهان در تدارک جشن‌های سال نو مسیحی


برگزاری جشن آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی در میدان تایمز شهر نیویورک
برگزاری جشن آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی در میدان تایمز شهر نیویورک

میدان تایمز شهر نیویورک در شرق ایالات متحده که همواره مملو از جمعیت است، امسال نیز همزمان با آغاز سال نو میلادی شاهد افتادن یک توپ بزرگ کریستالی خواهد بود.

هنرنمایی هنرمندان و جشن های خیابانی، بسیاری را از سراسر جهان راهی نیویورک می‌کند و هتل‌های این شهر از هم اکنون پر از گردشگرانی است که بویژه، برای تماشای این مراسم به نیویورک می‌آیند.

ساکنان سیدنی استرالیا نیز به همراه گردشگران برای تماشای مراسم آتش بازی معروف شب سال نو در این شهر بندری آماده می شوند.

در حالی که انتظار می‌رود حدود یک میلیون نفر در بندر سیدنی شاهد این مراسم باشند، بسیاری از روز سه شنبه با برپا کردن چادرهای خود در کنار بندر جا گرفته‌اند و به انتظار شب سال نو مسحی نشسته‌اند.

مراسم آتش بازی سال ۲۰۱۶ بندر سیدنی تاکنون بیش از ۵ میلیون دلار هزینه داشته و ۱۰۰ هزار نوع وسایل مختلف آتش بازی قرار است آسمان این شهر را نورافشانی روشن کنند.

پایتخت بلژیک هم به رغم حملات تروریستی اخیر در پاریس و دستگیری دو مرد که قصد حمله تروریستی در آن کشور داشتند، خود را برای برگزاری مراسم شب سال نو آماده می‌کند.

نه تنها رستوران ها و کلوپ‌های مرکز بروکسل برای برگزازی مراسم امسال آماده می‌شوند، بلکه جشن های خیابانی و آتش بازی نیمه شب نیز در پایتخت برنامه ریزی شده است.

ساکنان ریو دو ژانیروی برزیل، شهری که میزبان المپیک ۲۰۱۶ خواهد بود، با جشن های خیابانی، رقص سامبا، و آوازهای دسته جمعی به استقبال سال نو می‌روند.

در حالی که سال گذشته آتش بازی به مدت شانزده دقیقه ساحل کوپاکابانا را روشن کرد، ساکنان این شهر انتظار دارند امسال نیز بار دیگر شاهد نمایشی از نور و رنگ باشند.

XS
SM
MD
LG