لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

پژوهش های جدید: نهایت سن انسان ۱۱۰ - ۱۲۰ سال است


براساس نتایج یک تحقیق توسط تیم پژوهشی کالج سلطنتی لندن، تخمین زده می شود که انسانها بتوانند ۱۱۰ تا ۱۲۰ سال عمر کنند.

کالج سلطنتی لندن و سازمان بهداشت جهانی، طول عمر مردم (شهروندان) ۳۵ کشور صنعتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این مطالعه نشان میدهد که مردم در سال ۲۰۳۰ بیشتر عمر خواهند کرد، و شکاف بین طول عمر زنان و مردان در بیشتر کشورها به مرور بسته خواهد شد.

بنابه گفته پروفسور مجید عزتی، رهبر تیم پژوهشی کالج سلطنتی لندن، دانشمندان قبلاً فکر می کردند که طول عمر متوسط فرای ۹۰ سال غیر ممکن است، ولی با پیشرفت های پزشکی، و برنامه های اجتماعی بهبود یافته، مرزهای سنی شکسته شده اند، به خصوص در کشورهایی که خیلی از مردم آن از قبل طول عمر طولانی داشتند.

وی گفت: «تصور این را می شود کرد که محدودیت وجود دارد، ولی ما هنوز از آن دور هستیم.»

دکتر عزتی تخمین می زند که مردم سرانجام تا ۱۱۰ یا ۱۲۰ سالگی عمر خواهند کرد.

بنابه پژوهش های جدید، زنان کره جنوبی، اولین افرادی هستند که میانگین عمرشان بالاترین و به طور متوسط ۹۱ سال تخمین زده شده است.

در این مطالعه زنان و مردان کره جنوبی بیشترین طول عمر را نشان دادند، در حالیکه مردم آمریکا همچنان کمترین طول عمر را در بین کشورهای صنعتی دیگر دارند.

طول عمر زنان در تمام این کشورها بیشتر از طول عمر مردان بود. بعد از زنان کره جنوبی (۹۱ سالگی)، زنان فرانسه، ژاپن، اسپانیا، و سوئیس بیشترین طول عمر را (۸۸ سالگی) نشان دادند.

برای مردهای کره جنوبی طول عمر متوسط ۸۴ سال پیش بینی شده است. بعد از کره جنوبی، مردهای استرالیا، سوئیس، کانادا، و هلند قرار گرفتند که آنها نیز طول عمری نزدیک به ۸۴ سال را نشان دادند.

زنان مقدونیه با طول عمر متوسط نزدیک به ۷۸ سال، و مردان صربستان با نزدیک به ۷۳ سال، در پائین این فهرست قرار گرفتند.

این پژوهش تخمین می زند که آمریکا که از نظر طول عمر از قبل در بین کشورهای پیشرفته عقب بود، تا سال ۲۰۳۰ عقب تر نیز خواهد افتاد، با طول عمر متوسط ۸۰ سال برای مردها، و ۸۳ سال برای زنها.

بنا به این مطالعه، دلیل آن، نداشتن پوشش بهداشت و سلامت همگانی، شمار بالای مرگ و میر بین مادر و فرزند در زایمان، چاقی زیاد، و آدم کشی در آمریکا است.

نتایج این پژوهش روز سه شنبه، در ژورنال پزشکی «د لنست» آنلاین منتشر شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG