لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۸

ماجراجویی یک مرد در نوادا به سوختن او منجر شد


جشنواره «مرد سوزان» همه ساله با حضور دهها هزار نفر در ایالت نوادا برگزار می شود.
جشنواره «مرد سوزان» همه ساله با حضور دهها هزار نفر در ایالت نوادا برگزار می شود.

یک مرد ماجراجو در حاشیه فستیوال «مرد سوزان» در ایالت نوادا، به مجسمه سوزان حمله کرد و خود سوخت و ساعتی بعد در بیمارستان درگذشت.

هر سال در ابتدای سپتامبر هزاران نفر به مدت یک هفته در بیابان «بلک راک» در ایالت نوادا در غرب آمریکا جمع می شوند. در انتهای این فستیوال، یک مرد حصیری به عنوان نماد برکت و باروری سوزانده می شود به همین دلیل به آن فستیوال «برنینگ من» یا «مرد سوزان» نامیده می شود.

در فستیوال امسال که اسوشیتدپرس می گوید حدود ۷۰ هزار نفر شرکت داشتند، یک مرد از صف ماموران امنیتی عبور کرد و خود را به عروسک سوزان حصیری رساند که آتش گرفت و چند ساعت بعد درگذشت.

مقامات محلی در حال بررسی این اقدام «آرون جوئل میشل» ۴۱ ساله هستند. کلانتر ناحیه «پرشینگ» نوادا تخمین زد که به هنگام بروز این حادثه و دخالت ماًموران آتش نشانی برای بیرون کشیدن «میشل» مشتعل، حدود پنجاه هزار نفر حضور داشتند.

میشل را با هلی کوپتر به مرکز سوانح سوختگی در دانشگاه «یو. سی. دیویس.»رساندند اما او در بیمارستان درگذشت. کلانتر افزود: میشل تحت تاًثیر الکل نبود، ولی گزارش سم شناسی، هنوز منتشر نشده است. «میشل» تبعه آمریکا بود و خانه ای در اوکلاهما داشت.اما ظاهراً با همسرش در سوئیس زندگی ميکرد.

جشنواره «مرد سوزان» با انتشار بیانیه ای خبر داد که پس از آتش گرفتن «میشل»، تا حدود ظهر برنامه آتش زدن مجسمه را متوقف کردند اما مراسم ساعت ۸ بعد از ظهر فستیوال را با آتش زدن معبد که بخش دیگری است، ادامه دادند.

همه ساله در حدود هفتاد هزار نفر در این جشنواره ۹ روزه هنرهای تجسمی و موسیقی در صحرای «بلک راک» درصد مایلی شهر «رینو» در نوادا شرکت می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG