لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۱

نتفلیکس سرانجام صحنه خودکشی جنجالی را از سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» حذف کرد


شبکه «نتفلیکس» تصمیم گرفت صحنه خودکشی را از قسمت پایانی فصل اول «۱۳ دلیل برای اینکه» حذف کند. این سریال قرار است پخش فصل سوم خود را به زودی آغاز کند و به نظر می رسد هدف از این کار، واکنش به انتقادها و کاهش جنجال ها بوده باشد.

«برایان یورکی» سازنده این مجموعه در بیانیه ای که در توییتر منتشر کرده گفته است هدف از نمایش خودکشی با جزئیات این بود که هیچ کس هرگز به این کار تمایل پیدا نکند ولی تهیه کننده ها نگرانی های کارشناسان سلامت روان را درک کردند و با همفکری نتفلیکس تصمیم گرفتند این صحنه را جور دیگری تدوین کنند.

گروه ها و فعالان پیشگیری از خودکشی از این تصمیم استقبال کرده اند.

سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» در سال ۲۰۱۷ پخش خود را آغاز کرد و درباره دختر نوجوانی به نام هانا بیکر است که پیش از خودکشی با تیغ در حمام، ۱۳ نوار کاست ضبط کرده و در هرکدام از آن‌ها یکی از دلایل خود برای خودکشی را شرح می‌دهد.

از همان ابتدا نمایش صحنه خودکشی انتقادهای زیادی در پی داشت؛ با این که هشدارهای لازم برای پخش صحنه های خشن به مخاطب داده می شد. در کنار آن، نتفلیکس نیز وبسایتی را برای کمک به کسانی که با بحران روحی روبرو هستند راه اندازی کرده بود تا به جوانانی که با مشکلات مشابه دست به گریبان هستند یاری برساند.

نتفلیکس در بیانیه ای گفته است که این مجموعه جوانان زیادی را تشویق کرده تا برای نخستین بار از موضوعات تابو مانند افسردگی و میل به خودکشی صحبت کنند و درخواست کمک کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG