لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

نخست وزیر اسرائیل از محمدجواد ظریف خواست از توئیتر برود


بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران خواست تا حساب توئیتراش را ببندد.

نتانیاهو در پیامی ویدئویی که در شبکه مجازی منتشر کرد، توئیت روز شنبه ظریف را در مورد اینکه همه مردم ایران، اعم از زنان و کودکان، از سپاه پاسداران حمایت می کنند مورد حمله قرار داد.

نخست وزیر اسرائیل در این پیام ویدئویی گفت: «دوست دارم بدانم مردم ایران در مورد این توئیت چه فکری می کنند. متاسفانه رژیم ایران دسترسی آنها به توئیتر را منع کرده است. خنده دار است. فکر نمیکنید؟»

نتانیاهو افزود: «به نظر میاد من نظر بهتری نسبت به مردم ایران دارم تا رهبران آن کشور. من مطمئن هستم که مردم ایران به کشتار زنان و کودکان بی گناه توسط سپاه پاسداران در نقاط مختلف دنیا افتخار نمی کنند.»

او در پایان این پیام گفت: «یک روزی مردم ایران آزاد خواهند بود. آزاد برای توئیت کردن، برای بیان احساساتشان در مورد دیکتاتورهایی که آنها را با داعش مقایسه می کند. برای همین یک پیام ساده برای وزیر امور خارجه ایران دارم: حساب توئیترات را ببند.»

آقای ظریف در توئیتر خود نوشته بود امروز ایرانیان از زن و مرد و پیر و جوان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و با صلابت کنار کسانی که از ما و منطقه در برابر تجاوز و ترور دفاع می‌کنند، ایستاده‌اند.

توئیت آقای ظریف با واکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو شد و برخی از کاربران زیر آن نوشتند، «ما نه کسی را بازداشت کرده ایم»، « معترضان را کتک نزده ایم» و « با برجام مخالف نبودیم». «آقای ظریف، ما سپاهی نیستیم». اشاره آنها به اقداماتی است که سالهای اخیر سپاه پاسداران علیه مردم انجام داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG