لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۳

نتانیاهو: هنوز تعداد «کافی» از گروگان‌ها زنده هستند که جنگ در غزه را توجیه کند


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه بیست و دوم بهمن، گفت هنوز تعداد «کافی» از ١٣٢ گروگان اسرائیلی اسیر حماس هنوز هستند که جنگ در غزه را توجیه کند.

او در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز و در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چه تعداد از گروگان‌ها هنوز زنده هستند، گفت: «به اندازه کافی برای توجیه تلاش‌هایی که در حال انجام آن هستیم.»

آقای نتانیاهو افزود اسرائیل با تمام تلاش در پی بازگرداندن گروگان‌های زنده و همچنین پیکر گروگان‌های جانباخته است.

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین گفت به ازای هر غیرنظامی فلسطینی جانباخته در جنگ، یک شبه‌نظامی حماس نیز کشته شده است.

اسرائیل پس از حمله تروریستی ۱۵مهر حماس که در نتیجه آن ۱۲۰۰ نفر کشته و بیش از ۲۴۰ تن دیگر به گروگان گرفته شدند، تهاجم به غزه را با هدف نابودی این گروه اسلامگرای تحت حمایت حکومت ایران آغاز کرد.

حماس بدون اشاره به تلفات نیروهای خود در حملات اسرائیل می‌گوید بیش از ٢٨ هزار فلسطینی ساکن غزه در این حملات کشته شده‌اند.

بخش فارسی صدای آمریکا قادر نیست به طور مستقل آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی حماس را تایید کند.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند.

  • تماس بایدن و نتانیاهو

خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام کاخ سفید گزارش داد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد.

این اولین تماس رئیس جمهوری آمریکا با نتانیاهو پس از آن است که پاسخ اسرائیل در غزه را «بیش از حد» توصیف کرد.

بنیامین نتانیاهو صبح یکشنبه در مصاحبه‌ای با کانال خبری فاکس نیوز گفت از زمان این اظهارنظر بایدن در روز پنجشنبه با رئیس جمهوری آمریکا سخن نگفته و اینکه نمی‌داند منظور او از این عبارت چه چیزی است.

XS
SM
MD
LG