لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

نلسون ماندلا هنوز در بیمارستان بستری است


مقامات آفریقای جنوبی اعلام کردند نلسون ماندلا، رئیس جمهوری پیشین کشور با وجودی که سه روز است در بیمارستان بستری است و مورد آزمایش های پزشکی قرار دارد، اما سلامت او در معرض خطر جدی و قریب الوقوع نیست.

وزارت دفاع این خبر را روز دوشنبه در حالی اعلام کرد که میلیون ها تن از مردم آفریقای جنوبی در انتظار شنیدن خبری در مورد وضعیت سلامت رهبر ضدآپارتاید بودند.

آقای ماندلا که ٩٤ ساله است، روز شنبه برای انجام آزمایشات پزشکی در بیمارستان پرتوریا بستری شد. در بیانیه دفتر ریاست جمهوری آمده است علائمی که در وی مشاهده شده اند «با سن او همخوانی دارند» و «نگرانی جدی» وجود ندارد.

ژاکوب زوما، رئیس جمهوری این کشور صبح دوشنبه اعلام کرد که ماندلا «شب را خوب استراحت کرده» و مقامات بیمارستان سپاسگزار پیام های حمایت آمیز از رهبر پیشین و اعضای خانواده او هستند.

آقای ماندلا نحیف شده و طی چند سال گذشته کمتر در انظار عمومی ظاهر شده است. وی در ماه فوریه به دلیل درد شکم برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شد.

نلسون ماندلا در سال ١٩٩٤ به مقام اولین رئیس جمهوری سیاه پوست آفریقای جنوبی برگزیده شد. او پیش از تکیه زدن بر مسند ریاست جمهوری، به دلیل مبارزه علیه سیاست های تبعیض آمیز کشور به مدت ٢٧ سال زندانی شده بود.
XS
SM
MD
LG