لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

حال ماندلا قدری بهتر اما همچنان نامساعد است


پیام های محبت آمیز دوستداران ماندلا در مقابل بیمارستانی که وی در آن بستری است
پیام های محبت آمیز دوستداران ماندلا در مقابل بیمارستانی که وی در آن بستری است

ماندلا از وضع بحرانی خارج شده اما حال بالینی اش همچنان نامساعد است. اگر خانواده وی حالش را مناسب ببینند، باراک اوباما بر بالین وی حاضر خواهد شد.

گزارش های تازه از آفریقای جنوبی حاکی از آن است که حال نلسن ماندلا، رهبر محبوب جنبش مبارزه با تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی، که در بیمارستان بستری است، اندکی بهبود یافته است.

سه هفته پیش، ماندلای ۹۴ ساله به سبب عفونت شدید ریوی در بیمارستان بستری شد و از آن زمان تاکنون حال جسمی وی افت و خیز بسیار داشته است. امروز شنبه ژاکوب زوما، رییس جمهوری آفریقای جنوبی، اعلام کرد که حال عمومی آقای ماندلا قدری بهتر شده است.

حال ماندلا از روز پنج شنبه رو به وخامت گذارده بود، اما طی ساعات اخیر از وضع بحرانی خارج شده است.

بستری شدن نلسن ماندلا در بیمارستان با سفر باراک اوباما به آفریقا همزمان شده است. رییس جمهوری آمریکا ماندلا را قهرمان خود می نامد. آقای اوباما قصد داشته طی سفر به آفریقا به دیدار این رهبر مبارزه با آپارتاید برود، اما با توجه به شرایط جسمی ماندلا، می گوید دیدار وی از ماندلا به شرایط جسمی آقای ماندلا بستگی دارد و اگر این شرایط اجازه دهد، وی به دیدارش خواهد رفت.

کاخ سفید می گوید حاضر شدن آقای اوباما بر بالین نلسن ماندلا در صورتی که خانواده آقای ماندلا حال وی را مساعد ببینند، انجام خواهد شد. همسر سابق ماندلا امروز گفته است ضمن آن که حال او از بحران و وخامت خارج شده، شرایط بالینی اش همچنان نامساعد است.

گفتنی است که امروز باراک اوباما از محلی دیدار کرده که نسلن ماندلا ۱۸ سال از ۲۷ سال حبس خود را آنجا سپری کرده بود.
XS
SM
MD
LG