لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

آمریکا از همه کشورهای جهان خواست در کنار معترضان شجاع ایرانی بایستند


Ned Price
Ned Price

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «ما همچنان در کنار مردم ایران هستیم و از دیگر کشورهای جهان هم می‌خواهیم از معترضان شجاع ایرانی حمایت کنند.»

ند پرایس حمایت از اعتراضات مسالمت‌آمیز حق‌طلبانه را سیاست ایالات متحده دانست و افزود در زمینه حمایت از مردم ایران «به‌ ویژه در زمینه ایجاد دسترسی به اینترنت» هر اقدامی که بتوانیم با همراهی شرکای اروپایی خود انجام خواهیم داد.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم گفت که کمک آمریکا به مردم ایران برای دسترسی به اینترنت ادامه خواهد داشت.

جمهوری اسلامی از آغاز اعتراضات در شهریور ما با محدود کردن اینترنت، راههای ارتباطی معترضان با یکدیگر و با جهان آزاد را مسدود کرده است.

ایالات متحده به دستور جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا از همان ابتدا تلاش کرد دسترسی ایرانیان به اینترنت آزاد را فراهم کند.

گفتنی است سناتور باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هم روز دوشنبه با انتشار متنی در حساب توئیتری این کمیته نسبت به خطر اعدام امیر نصر آزادانی، فوتبالیست ایرانی واکنش نشان داد.

در این توئیت که با هشتگ «اعدام در ایران را متوقف کنید» (#StopExecutionsInIran) آمده است: «منزجرکننده. امیر نصر آزادانی، فوتبالیست حرفه‌ای، به دلیل مبارزه برای حقوق زنان و آزادی‌ ابتدایی در ایران با اعدام روبرو است. جهان باید در برابر این‌گونه مجازات بی‌رحمانه معترضان مسالمت‌جو بایستد.»

XS
SM
MD
LG