لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۱

شورای ملی مقاومت در جلسه انتشار اسناد: سپاه گروه‌های نیابتی را به پهپاد مجهز می‌کند


علیرضا جعفرزاده در جلسه انتشار اسناد مربوط به پهپادهای سپاه پاسداران، روز چهارشنبه در واشنگتن

شورای ملی مقاومت در مراسمی که روز چهارشنبه ۱۴ مهر در واشنگتن برگزار شد، اطلاعاتی را درباره برنامه‌های پهپادی نیروی قدس و شبکه ساخت و تولید پهپاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران منتشر کرد.

بنا بر گزارش‌ها و اسناد منتشر شده توسط شورای ملی مقاومت، تجهیز گرو‌ه‌های نیابتی به پهپاد از اولویت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس است.

در این اسناد هشت مرکز ساخت و تولید پهپاد در ایران شناسایی و مشخص شده است.

در این جلسه و با ارائه مشخصات و نقشه اعلام شد که ساخت و تولید پهپاد به یکی از اولویت‌های اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است. همچنین ساختار مدیریت تولید پهپاد و مناطق مختلف پشتیبانی آن‌هم معرفی شد.

شورای ملی مقاومت می‌گوید با استفاده از شبکه منابع مجاهدین خلق در ایران و از سوی منابعی که برخی خود به این مکان‌ها دسترسی داشته‌اند، این اطلاعات را به دست آورده است.

علیرضا جعفر زاده، معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که هدف‌ آنها از برگزاری این کنفرانس این بود که نشان دهند نباید فریب حکومت ایران را خورد؛ چرا که هدف همه آنها «حفظ نظام و رژیم آخوندی در داخل ایران است.»

وی خواستار اتخاذ یک «سیاست محکم و قاطع» در مقابل جمهوری اسلامی شد و افزود که نظام حاکم بر ایران «باید پاسخگوی این فعالیت‌ها باشد و ... هزینه این خرابکاری‌ها و کارهای تروریستی خودش را بپردازد.»

سپاه پاسداران به دلیل حمایت از شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی در منطقه، از فروردین ۱۳۹۸ توسط دولت آمریکا در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» و در کنار گروه‌هایی چون القاعده و داعش، قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG